Sport

Zamknij

Dodaj komentarz

Trzy medale dla UKS Dwójka Bytów

P.K 12:33, 12.10.2021 Aktualizacja: 16:39, 17.10.2025
Skomentuj Trzy medale dla UKS Dwójka Bytów

W miniony weekend odbył się w Solcu Kujawskim Krajowy Turniej w Badmintona w trzech kategoriach wiekowych dla juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych. UKS Dwójka Bytów przywiozła z tych zawodów aż trzy medale.

Turniej ten był zaliczany do klasyfikacji Polskiego Związku Badmintona. W turnieju wystąpiło 148 zawodników, którzy rozegrali 241 pojedynków na 7 kortach. W turnieju uczestniczyło 36 klubów z 7 województw z całej Polski.

- W pierwszym dniu od godziny 9 do 22 były rozgrywane pojedynki m.in. grupowe oraz pucharowe do 3 rundy. Niedziela i drugi dzień zmagań był przeznaczony na ćwierćfinały, półfinały i finały - relacjonują organizatorzy.

Wraz z rodzicami z bytowskiego klubu UKS Dwójka Bytów pojechała czwórka zawodników. W grze podwójnej Michalina Kurkowska wygrywając trzy pojedynki dotarła do finału, zdobywając dla siebie i klubu srebrny medal. W kategorii młodzik wystąpiła natomiast Aleksandra Treder. Najlepiej poszło jej w grze podwójnej, gdzie zagrała z Anną Lange z KS Badminton Scholl Gdynia, zdobywając brązowy medal. 

W kategorii junior młodszy zagrał Sebastian Saldat. Najlepiej poszło mu w grze podwójnej grając wspólnie z Tomaszem Kotlarskim z MKS Garwolin. Para dzielnie grała aż do finału, który niestety zakończył się przegarną. Chłopcy finalnie zdobyli srebrny medal.

Już w następnym tygodniu badmintoniści z Bytowa wyjeżdżają na krajowy turniej do Miastka, a za dwa tygodnie na Grand Prix do Zielonki koło Warszawy - mówi Krzysztof Treder sekretarz klubu badmintonowego w Bytowie.

(P.K)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Łachmanek - WIĘZIEŃ z Jasienia. 3 lata bez wyroku

Dzisiejszych czasach szybko jest wrobić kogoś wystarczy rodzinne potwierdzenie. Łatwo jest też potępić człowieka w opinii publicznej a ta opinia sama ma pewnie wiele za uszami. Szkoda człowieka .

Tak to jest

03:30, 2026-04-06

WALCZĄCY Z WILKAMI. Powiat bytowski chce zmian

Następny matoł próbuje zbudować karierę, zyskać poparcie u wyborców idiotów chce odstrzalu wilkow bez podania przyczyn. Podaj konkrety, jakie to udokumentowane przez odpowiednie wladze jakie to szkody spowodowały wilki, a nie zwykle *%#)!& *%#)!& *%#)!& spragnionego poklasku..

Wilcze kły

20:20, 2026-04-05

Płacisz za popiół, choć go nie masz. W Studzienicach

jak wojt pojedzie do CPNu po dizla a bedzie tylko benzyna to tesz bedzie musial zaplacic z ben odwolac zrobić wybory

Orzel

19:42, 2026-04-05

WALCZĄCY Z WILKAMI. Powiat bytowski chce zmian

Nie dla odstrzału wilków. To nie ich jest za dużo tylko lasów za mało, a myśliwym znudziło się tłumaczenie pomylenia rowerzysty z dzikiem. Mylić psa z wilkiem to będzie wyzwanie. No i takie trofeum to jest przecież coś. Myśliwym radzę przejść się po lesie i podziwiać przyrodę przez okulary lub obiekty, a nie lunetę od strzelby, to i nie bedą wyolbrzymiać ilości zwierzyny w lasach. Zawsze jest im za dużo, wilków, saren, dzików, badań lekarskich na broń. Z okazji świat życzę myśliwym, by zamienili się stronami i przy pomocy żon stali się jeleniami czy innymi rogaczami. Może inaczej ukierunkują chęć zabijania

sarna

15:02, 2026-04-05

0%