Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
15:00, 21.02.2020
Policjanci skontrolowali posesję w Jamnie w związku z informacją, że jej właściciel wykonał nielegalne przyłącze elektryczne i kradnie prąd. W trakcie czynności mundurowi ujawnili, że w domu nie ma licznika energii elektrycznej i wykonane jest prowizoryczne przyłącze, dzięki któremu w całym domu nielegalnie pobierana była energia elektryczna. Podczas interwencji okazało się także, że 31-letni właściciel posesji jest poszukiwany. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego.
12:19, 19.02.2020
Nie dostosowanie się do warunków panujących na drodze, zwłaszcza przy niezbyt sprzyjających warunkach atmosferycznych może prowadzić do groźnych sytuacji. Tak było w przypadku 65-letniego kierowcy, który wypadł z drogi na trasie z Bożanki do Dretynia.
13:25, 18.02.2020
Bankier, amerykański żołnierz czy przedsiębiorca ? to wymyślone przez oszustów postaci, dzięki którym wyłudzają pieniądze. Przestępcy dzięki różnym zmyślonym historiom wzbudzają zaufanie i tak manipulują, że pokrzywdzeni wpłacają na ich konta swoje, często niemałe oszczędności. W miniony weekend miasteccy śledczy przyjęli zawiadomienie o oszustwie, w którym pokrzywdzona straciła blisko 25 tys. złotych. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego przestępstwa i apelują o zasadę ograniczonego zaufania podczas transakcji finansowych.
15:57, 17.02.2020
Kara aresztu albo grzywny grozi 23-letniemu mieszkańcowi gm. Bytów. Mężczyzna driftował swoim mercedesem i został zatrzymany do kontroli. Jak się okazało był pod wpływem amfetaminy. 23-latek już stracił prawo jazdy i niedługo usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu.
19:00, 13.02.2020
Wczoraj bytowscy policjanci spotkali się z seniorami. Podczas spotkania mundurowi omówili przestępstwa jakimi zagrożone są osoby starsze i sposób dziania oszustów. Podczas debaty policjanci szczególną uwagę zwrócili na oszustwa metodą ?na wnuczka? i ?na policjanta?.
09:21, 13.02.2020
W ciągu zaledwie kilku godzin policjantom z powiatu bytowskiego udało się złapać dwóch mężczyzn, którzy od jakiegoś czas uciekali od odpowiedzialności w postaci przymuszonej odsiadki za kratami.
13:26, 12.02.2020
Wczorajszy dzień na drogach powiatu bytowskiego obfitował w na szczęście tylko jedno zdarzenie drogowe, ale za to dość groźne. Poza tym bytowscy policjanci odnotowali dwie niegroźne stłuczki.
19:00, 11.02.2020
Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi powiatu słupskiego. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Jak się okazało był nietrzeźwy. Dodatkowo mundurowi znaleźli przy 20-latku oraz w jego mieszkaniu narkotyki. Dzisiaj mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Już niedługo jego dalszym losie zadecyduje sąd.
15:00, 11.02.2020
Prawie dwa promile alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami. Mundurowi zatrzymali go po paru kilometrach pościgu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i niedługo usłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
13:16, 10.02.2020
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 212 w okolicach Sierzna. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że kierowca fiata nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego dachował. Dodatkowo 27-latek w organizmie miał 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
REKLAMA
11:43, 30.01.2020
Bytowscy dzielnicowi zatrzymali do kontroli forda, którego kierowca na ich widok gwałtownie ruszył i odjechał, chcąc zgubić policjantów. Jak się okazało 19-latek był pod wpływem marihuany. Dodatkowo w trakcie czynności policjanci znaleźli amfetaminę należącą do jednego z pasażerów. Obaj mężczyźni w najbliższym czasie zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich wpływem za kratki można trafić na 2 lata.
12:14, 29.01.2020
Nieuwaga kierowców, zwłaszcza po nadejściu zmroku po raz kolejny dała efekt w postaci niebezpiecznego potrącenia na pasach. Tym razem poszkodowane zostały nastoletnie dziewczyny.
15:13, 28.01.2020
W jednym z mieszkań na ulicy Pochyłej miało dojść do próby samobójczej - taka treść zgłoszenia przyszła dziś popołudniu do jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie.
11:28, 27.01.2020
Ostatni weekend rozpoczął się od groźnego wypadku na jednej z ulic w Miastku, gdzie dwóch nastolatków zostało potrąconych przez nieuważnego kierowcę. Co gorsza, felerne przejście dla pieszych ostatnio zostało wyposażone w lampę bezpieczeństwa.
20:23, 18.01.2020
Niemal tonę rybich wnętrzności wyrzucili w lesie należącym do leśnictwa Chociński Młyn (gm. Chojnice) nieznani sprawcy. Odpadki ktoś po prostu wywiózł do lasu, nie przejmując się zupełnie konsekwencjami. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. O sprawie informuje Nadleśnictwo Przymuszewo.
REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone