Zamknij
REKLAMA

Policjanci wykonywali czynności na miejscu znalezienia niewybuchu

12:36, 09.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące odnalezienia niewybuchu z okresu II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko przed dostępem osób postronnych oraz czynności wykonała Grupa Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z bytowskiej Jednostki. Policjanci przypominają, że o znalezieniu wszelkiego rodzaju materiałów wybuchowych i niebezpiecznych zawiadamia się najbliższy urząd gminy lud starostwo, Policję lub Państwową Straż Pożarną.

Wczoraj przed godziną 9 dyżurny bytowskiej komendy odebrał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu w lesie w gminie Trzebielino. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy zabezpieczyli miejsce, gdzie ujawniono niebezpieczne znalezisko. Na miejscu czynności wykonali również funkcjonariusze z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z bytowskiej jednostki. Nabój artyleryjski celem jego zneutralizowania zabrali saperzy z Jednostki Wojskowej w Lęborku.

- Słoneczna pogoda sprzyja spacerom i wycieczkom do lasu. Podczas takich wypadów możemy natknąć się na niewybuchy. Pamiętajmy, aby nie dotykać takich znalezisk, a także nie przenosić ich w inne miejsca. Kategorycznie nie wolno ich podnosić czy odkopywać, a także wrzucać do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy. Pomimo tego, że od kilkudziesięciu lat leżą w ziemi, to nie tracą swych właściwości bojowych - tłumaczy sierż. szt. Damian Chamier Gliszczyński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Bytowie

Przypominamy, że o znalezieniu wszelkiego rodzaju materiałów wybuchowych i niebezpiecznych zawiadamia się najbliższy urząd administracji rządowej lub samorządowej (gmina lub starostwa), jednostkę organizacyjną Policji lub Państwowej Straży Pożarnej.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%