W sprawie niefortunnego zdarzenia, do którego doszło pod placówką banku Pekao SA w Bytowie, nastąpił kluczowy zwrot. Instytucja oficjalnie potwierdziła, że poczuwa się do odpowiedzialności za incydent, w którym zsuwająca się z dachu bryła lodu i śniegu poważnie uszkodziła zaparkowany samochód marki Kia.
::addons{"type":"only-with-us", "color":"black"}
W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu przedstawiciele banku wyrażają głębokie ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji. Jak podkreślają, ich priorytetem jest teraz nie tylko zadośćuczynienie właścicielowi zniszczonego auta, ale również rzetelne wyjaśnienie, dlaczego zawiodły procedury bezpieczeństwa.
- Jest nam bardzo przykro z powodu tego zdarzenia. Jesteśmy w kontakcie z poszkodowaną osobą i wyjaśniamy sytuację z firmą odpowiedzialną za utrzymanie dachu w należytym stanie – czytamy w oficjalnym komunikacie biura prasowego.
Bank zaznacza, że choć bezpośredni nadzór nad stanem technicznym i odśnieżaniem dachu sprawuje zewnętrzna firma serwisowa, to instytucja czuje się zobowiązana do doprowadzenia sprawy do końca. Obecnie trwają rozmowy, które mają na celu ustalenie winnych zaniedbań po stronie podwykonawcy. Jednocześnie Pekao SA zapewnia, że podjęto już kroki naprawcze, by wyeliminować ryzyko podobnych wypadków w przyszłości.
Dla właścicielki uszkodzonej Kii deklaracja banku o poczuciu się do odpowiedzialności jest fundamentem do sprawnego przeprowadzenia procesu odszkodowawczego.
::news{"type":"see-also","item":"22801"}
Mieszkaniec 04:34, 17.01.2026
To auto nie powinno w ogóle tam stać zacznijmy od tego.
Pozostałe komentarze
Orzel 21:49, 16.01.2026
Od kedy można urzadzić postoj na chodniku tylko w bytowie za Bankiem jest dużo miejsc do parkowania ale wtedy trzeba by bylo przejsc 50 m do Banku
ZnaFcy bez prawka08:26, 17.01.2026
Do znawców, ekspertów, wirtuozów ruchu ulicznego wyżej, to do was pytanie.
Czy jest zakaz postoju i parkowania, czy jest jakakolwiek przesłanka, że nie można tam auta zostawić? Aaaa, nie wiecie, bo nie znacie się jednak na sprawie do końca, a jak jedziecie swoim rowerem...to w sumie znaki nie są potrzebne, a jak już to tylko pewna grupa. Spokojnie, bez nerwów, na szczęście macie mnie, gościa ze wszystkimi kategoriami i dodatkowymi usprawnieniami. Więc orzekam...tak, można tam stać, ponieważ nic nam tego nie zakazuje... oprócz was oczywiście 😉.
Pięknej soboty
nie do końca 13:27, 17.01.2026
Aby zaparkować tam samochód i zostawić chociaż minimalny przejazd trzeba wjechać na chodnik. Postój na chodniku w PL jest ograniczony przepisami. Tam akurat, przy banku, nie można zgodnie z przepisami parkować, ponieważ chodnik jest tak wąski że każdy postój na nim narusza warunki dopuszczalności postoju. Zatem panie ZnaFco żeś pan nie błysnął.
PS. Prawko znalezione w Lays'ach się nie liczy
Orzel 12:24, 17.01.2026
Znawca przepisow sie znalazl to auto stalo na chodniku zeby tam wtym miejscu stac to musi zostac 1,5 metra chodnika dla pieszych a tam nie zostanie nawt 0,5 metra tak ze zawszystko musi zostac ukarany sprawca calej rzeczy
W leysach 17:00, 17.01.2026
To ciebie znaleźli
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22