Jest spektakularna odpowiedź na konkurs ogłoszony przez władze gminy Czarna Dąbrówka, na najpiękniej ustrojony świąteczny przystanek autobusowy. Na zdjęciu dzieło sołectwa Rokitki. Ich dekoracja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem.
- To coś więcej niż zwykłe ozdoby – to stworzenie wyjątkowej przestrzeni, gdzie każdy może doświadczyć magii i radości Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy za zaangażowanie mieszkańców – komentuje sołtys Monika Bojanowska.
Przystanek nazwano „Chatka piernika”. W środku jest nawet stół, przy którym można zorganizować towarzyskie spotkanie.
Monika Bojanowska sołtysem Rokitek jest od około 4 miesięcy. Świąteczny przystanek stworzyła razem z mieszkańcami.
- Ostatnio zauważyliśmy bardzo duży ruch. Ludzie zatrzymują się, robią zdjęcia i publikują je w internecie – relacjonowała Bojanowska na portalu hej.Kaszuby.pl
Konkurs na najpiękniej przystrojony świąteczny przystanek zainicjowało sołectwo Mikorowo.
Wójt Jan Klasa podchwycił temat. Zaproponował nagrody: 1500 zł za pierwsze miejsce, 1000 zł za drugie i 800 zł za trzecie. Ponadto, zdobywca czwartego miejsca otrzyma 500 zł, a sołectwo z miejsca piątego – 300 zł.
::news{"type":"see-also","item":"16313"}
Dorota11:03, 23.12.2024
Piotrze dzięki za pomoc przy powstawaniu piernikowego przystanku. Twoja pomoc jest niedoceniona.
Olek kapusta 13:42, 23.12.2024
Choć trochę będzie kolorowo ta szarość dnia niech przykryje kolorowo ten przystanek autobusowy,ja to wam mówię wasz ekspert od spraw życiowych, a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś, a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha, to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził
antek M.13:43, 23.12.2024
Ciekawe, ile ten przystanek "przetrwa"... Obym się mylił, ale nie daję więcej niż jeden dzień...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
„Jak w szklarni”. Pasażerowie skarżą się na UPAŁ
Trochę żal się tego czyta ,jak prezes wypowiada się o kierowcy,zaraz się okaże że ta osoba została zwolniona bo w internecie ktoś napisał negatywnie o firmie. Panie prezesie Piskorski.....firma każda działa a pracownicy pracują tak jak ich szef jest ... szefem i zarazem człowiekiem......z niewolnika nie ma pracownika!!!!!! Nawet nie pomyślał pan że może ktoś specjalnie tak napisał ,bo nie lubi np.kierowcy??? a pan zamiast stać murem za pracownikiem to go jeszcze opluwa, bardzo brzydko!!!!
Tomasz
21:24, 2026-06-23
Śmiertelne potrącenie 15-latki w Lipnicy
Mimo wszystko powinna być surowo ukarana !!!!!!!
abcde
21:09, 2026-06-23
Las zniknie, wjedzie ciężki sprzęt. Jest ZGODA
Potem się ludzie dziwią, że jeziora się cofają...
Wodnik
19:20, 2026-06-23
Lipnica otwiera dom kultury za 10 milionów złotych
Zdolny jestem niesłychanie...
Samochwała
19:16, 2026-06-23