Druhny i druhowie OSP Prądzona w sobotę świętowali. W małej jednostce zorganizowano wielki jubileusz 90-lecia jednostki z nadaniem nowego sztandaru.
Obchody rozpoczęły się mszą św. polową, w której uczestniczyły pododdziały z gminnych jednostek OSP, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także zaproszeni goście i mieszkańcy Pradzony. Ksiądz proboszcz Ryszard Górny poświęcił sztandar OSP Prądzona.
Przemarsz gości i druhów na plac przy strażnicy zapoczątkował oficjalną część uroczystości. Powitania zaproszonych gości oraz otwarcia uroczystości dokonał dh Grzegorz Pluto Prądziński - prezes OSP Prądzona.
- Udział w akcjach ratowniczych, przeciwdziałanie zagrożeniom ekologicznym czy klęskom żywiołowym, rozwijanie wśród członków działalności kulturalno-światowych, pielęgnowanie tradycyjnych obyczajów strażackich oraz wykonywanie zadań wynikających z przepisów o ochronie przeciwpożarowej to główne priorytety OSP w Prądzonie - mówi wójt Andrzej Lemańczyk. - W dowód uznania i wdzięczności społeczeństwa, za ofiarną służbę oraz jako symbol najwyższych wartości, honoru i tradycji, jako zobowiązanie do godnego wypełniania obowiązków wobec Ojczyzny i Narodu dokonano aktu przekazania jednostce sztandaru. Został on przekazany przez druha Stanisława Gajka, wiceprezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku.
Jubileusz ten był także okazją do wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Za wyróżniającą się działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej nadano strażakom medale oraz odznaki. Jubileusz 90-lecia powstania OSP zakończył wspólny posiłek oraz biesiada strażacka.
[DW][/DW]
KONIEC Ludwika Szredera na stanowisku szefa GOK
Ludwiczku jesteś naszym drogowskazem i opoką, na której budowany był dobrobyt gminy Tuchomie. Mocnym fundamentem, na którym rozwinęła się kultura na bardzo wysokim poziomie, czego przykładem jest mała wioseczka o nazwie Ciemno w nawiązaniu do słów "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie, a na końcu tego tunelu było światełko i tym światełkiem była nasz skromy, uroczy o nienagannej kulturze Ludwiczek. Uhonorowaniem kariery naszego kolegi byłoby stanowisko Wójta Tuchomia i mamy nadzieję, że to wielkie marzenie naszego kolegi się spełni.
Modrzejewo
11:14, 2025-09-04
KONIEC Ludwika Szredera na stanowisku szefa GOK
Brawo, w końcu. Mamy nadzieję, że nowy dyrektor będzie lepszy i bardziej zaangażowany. Przede wszystkim ogarnięty i sumienny w wykonywaniu swoich obowiązków.
Tuchomie
09:06, 2025-09-04
KONIEC Ludwika Szredera na stanowisku szefa GOK
No cóż mówią że prawdziwego mężczyznę nie poznaje się po tym jak rozpoczyna a poznaje się po tym jak kończy, miejmy nadzieję że ten pan nie skończył i będzie dalej pracował sumiennie i uczciwie tj cały czas pracował ,oby dalsza praca przynosiła owoce sukcesu, Sam człowiek zasuwał kiedyś po 12 a nawet i 16 godzin dziennie, oprócz terminu realizacji zamówienia na głowie jeszcze była jakość wykonywanej pracy, także wiem co to znaczy uczciwa i ciężka praca, dzisiaj mogę więc pouczać ludzi ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
09:00, 2025-09-04
420 000 zł – gigantyczna kara za wycinkę drzew
Ten Klasa jest NIEMOŻLIWY! Co za wredny typ, na tym stołku do śmierci będzie siedział. Ma tyle za uszami, że dziwię się dlaczego ludzie go wybierają!
Obserwator
04:18, 2025-09-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz