Zamknij
REKLAMA

Są pieniądze na OSP Zapceń. Lipnica też się domaga

13:33, 11.01.2022 | M.W.
Skomentuj Remiza OSP Zapceń
REKLAMA

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Zapceniu w gminie Lipnica otrzymała kolejny, duży “zastrzyk gotówki”. Z budżetu gminy przeznaczono na nią kolejne 60 tys. zł, co zainteresowało radnego Bogdana Rymona-Lipińskiego. 

- Chciałbym wiedzieć czy te 60 tys. zł dla OSP Zapceń, to ostateczna kwota, bo wcześniej przeznaczyliśmy 292 tys. zł. Łącznie mamy ponad 350 tys. zł - wylicza radny Bogdan Rymon-Lipiński.

Przypomniał on, że przewodniczący Rady Gminy Lipnica, Wojciech Megier, podczas zebrania wiejskiego mówił, że modernizacja Domu Strażaka będzie kosztować około 300 tys. zł. 

- Natomiast w Lipnicy mamy dwa wozy bojowe i karetkę. Moim zdaniem o ten budynek czas najwyższy zadbać - upomina się radny.

Wójt Andrzej Lemańczyk wyjaśnia, że z budżetu gminy na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zapceniu przeznaczono ostatnio 260 tys. zł na zakup samochodu. Pozostałe środki pochodziły z funduszu sołeckiego. Ma on na myśli 32 tys. zł. 

- Wpisane do budżetu w ramach autopoprawki 60 tys. zł to nie jest kwota całkowita, ponieważ lokalny przedsiębiorca zadeklarował, że pozostałą część zasponsoruje z własnych środków - wyjaśnia wójt Lemańczyk.

Jeśli chodzi o Ochotniczą Straż Pożarną w Lipnicy wójt przypomina, że gmina otrzymała 1 mln zł za szczepienia w okresie sierpień - wrzesień - październik. Pieniądze w znacznej części mają być przeznaczone na modernizację budynku OSP w Lipnicy.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%