Zamknij
REKLAMA

Coraz bliżej remontu drogi wojewódzkiej nr 228 w Parchowie

16:35, 13.01.2022 | P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Od blisko półtora roku wójt Parchowa - Andrzej Dołębski - zabiega u władz wojewódzkich o wykonanie remontu DW 228 na terenie gminy. W 2021 roku sprawa nieco przyspieszyła - zgodnie z uzgodnieniami pomiędzy Województwem Pomorskim a Gminą Parchowo, opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy zostało sfinansowane po połowie. W tym celu każda ze stron zabezpieczyła kwotę 100 000 zł w budżecie.

- Inwestycja znajduje się na liście planowanych remontów dróg wojewódzkich. My, jako gmina Parchowo nie możemy sfinansować tej inwestycji, ale wspieramy ją na etapie planowania, bo zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest ona dla naszych mieszkańców - mówi Andrzej Dołębski, wójt Parchowa. 

Pod koniec maja Województwo Pomorskie podpisało umowę na "Opracowanie dokumentacji projektowej pn. Przebudowa i rozbudowa dr. woj. nr 228 w miejscowości Parchowo" z Biurem Projektów Drogowych Piotra Kani z Kamienia. W ostatnich dniach firma wystąpiła o uwarunkowania środowiskowe dla wspomnianej inwestycji. Nie wiadomo jednak, kiedy gmina doczeka się rzeczywistego remontu drogi. 

- Samorząd Województwa Pomorskiego w miarę posiadanych środków planuje działania na drogach wojewódzkich w taki sposób, aby były one jak najbardziej efektywne i przynosiły jak największe korzyści dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa i komfortu wszystkich użytkowników dróg - informują władze wojewódzkie.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

😵‍💫😵‍💫

0 0

Niech Wójt się wykazuję 18:48, 13.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%