Zamknij

Sponsor WYRÓŻNIONY - Bogdan Gierszewski. Podniosła uroczystość przy remizie

20.56, 14.09.2022 M.W.
Skomentuj Bogdan Gierszewski - jako sponsor - został wyróżniony przez sołectwo Żukówko
REKLAMA

Była uroczysta oprawa, poczęstunek i upominek dla sponsora. Przy remizie OSP Żukówko zorganizowano wydarzenie przypominające trochę uroczystości przekazania nowych wozów bojowych. Tym razem jednak nie chodziło o samochód ratowniczo-gaśniczy, ale o zestaw nowego sprzętu. Wyróżniony został właściciel znajdujących się w tej wsi kurników - Bogdan Gierszewski. 

- 9 września w OSP Żukówko nastąpiło przekazanie przez sponsora Bogdana Gierszewskiego sprzętu dla naszej jednostki - poinformowało na Facebooku sołectwo Żukówko. 

Wpis okraszony jest zdjęciem, na którym widać m.in. piłę, cztery aparaty tlenowe i kilka innych przedmiotów. Jak się okazuje, Bogdan Gierszewski jest sponsorem nie całości, ale konkretnie dwóch aparatów tlenowych. 

- Łącznie pozyskaliśmy cztery aparaty tlenowe, piłę do cięcia betonu i metalu, dwa komplety szelek plus linka asekuracyjna. Pan Bogdan dał nam dwie butle powietrzne, a dwie następne pozyskaliśmy ze środków gminnych - precyzuje Bogdan Hnatiuk, prezes OSP Żukówko. 

Piła została zakupiona za pieniądze sołeckie. Przeznaczono na to 5000 zł. Dodatkowo z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pozyskano 6000 zł. Tyle samo dała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. 

- Różnicę dołożyliśmy i dzięki temu kupiliśmy dwie dodatkowe butle tlenowe - wyjaśnia prezes OSP Żukówko. 

Ponadto jeszcze szelki zasponsorował Grzegorz Mielewczyk. Jak mówi Hnatiuk, łączna wartość zakupionego sprzętu to około 37 000 zł. Jeden aparat tlenowy jest wart około 8000 zł, więc dwa kosztowały Bogdana Gierszewskiego 16 000 zł. Reszta sprzętu została sfinansowana z innych źródeł, ale sołectwo o tym nie poinformowało, wskazując jedynie Gierszewskiego, jako sponsora. 

Warto podkreślić, że jednostka OSP Żukówko od ubiegłego roku ma samochód pozyskany od OSP Nakla. To pojazd marki Star Man. 

- Bardzo cieszymy się z nowego sprzętu dla jednostki OSP Żukówko. Ja też uczestniczyłem w tym miłym spotkaniu przy kawie. Był grill. Pan Bogdan Gierszewski przekazał dwa aparaty tlenowe, ale byli też inni sponsorzy - mówi Andrzej Dołębski, wójt gminy Parchowo. - Jednostka w Żukówku działa prężnie. Warto uzupełniać brakujący sprzęt.

[ZT]6953[/ZT]

[FOTORELACJA_LISTA]172[/FOTORELACJA_LISTA]

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

Ryszard Lwie SerceRyszard Lwie Serce

8 3

Nic innego nie pozostało Wujkowi Leszkowi i Cioci Kamili, aby nie byli gorsi od bratanka o ps. „Boguś pusty portfel” powinni kupić dla OSP Zukowko „Mały wóz strazacki”. 22:19, 14.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

By....t.By....t.

3 0

Widać zazdrość ludzi du..** ściska.. 15:49, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

somsiadsomsiad

0 0

Jeden ze strażaków z Żukówka twierdził, że Boguś ma wejść do zarządu Straży w zamian za remont pomieszczeń gospodarczych. Stąd moje pytanie: kiedy remont i przetarg? 🤣🤣🤣 16:44, 22.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%