Zamknij
REKLAMA

W Parchowie to ZWERYFIKOWALI: Grzyby jednak są w lesie!

19.40, 02.10.2022 M.W. Aktualizacja: 19.43, 02.10.2022
Skomentuj Wielkie grzybobranie w Parchowie to przede wszystkim znakomita zabawa
REKLAMA

Zamiast siedzieć w domu, lepiej wziąć kosz, nożyk i ruszać do lasu. Z testu przeprowadzonego w Parchowie wynika, że w lasach jest mnóstwo grzybów. Testem było wielkie grzybobranie zorganizowane przez Gminne Centrum Kultury.

Grzybiarska impreza była w niedzielę 2 października, wspólnie z Nadleśnictwem Lipusz. Do rywalizacji zgłosiło się 6 dwuosobowych drużyn. 

- Najwięcej, bo prawie 8 kg zebrały Aleksandra Michałek i Natalia Zatoń. Drugie miejsce zdobyły Anna i Bożena Reca, a trzecie Barbara i Henryk Krefft - opowiada Łukasz Boyke, dyrektor centrum kultury w Parchowie.

Laureaci, oprócz zebranych grzybów, zabrali do domu zaproszenia do restauracji Rzemyk w Kościerzynie o wartości 200, 150 i 120 zł. Nie zabrakło pamiątkowych dyplomów i upominków. 

Największym okazem poszczycili się strażacy OSP Parchowo, którzy także otrzymali pakiet pamiątkowych gadżetów. Na koniec było oczywiście ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Kolejne grzybobranie za rok. 

A jak tam Wasze grzybobranie? Wysyłajcie zdjęcia na [email protected] Opublikujemy je w specjalnej galerii w naszym portalu. 

[FOTORELACJA_LISTA]175[/FOTORELACJA_LISTA]

 

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%