Zamknij

Nowa droga w Półcznie jeszcze przed wakacjami

15:00, 07.02.2025
Skomentuj

Władze Studzienic ogłosiły przetarg na przebudowę drogi gminnej w Półcznie. Wszystko dzięki pozyskanej dotacji z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. W sumie wyremontowana zostanie trasa na odcinku 900 metrów.

Gmina na realizację zadania uzyskała 600 tysięcy złotych unijnego dofinansowania. Wykonawcę prac powinniśmy poznać pod koniec lutego, a sama inwestycja ma zostać zakończona do końca maja. 

- Droga będzie miała nawierzchnie asfaltową. Roboty będą polegały na przebudowie jezdni, zjazdów, utwardzeniu poboczy, uporządkowaniu odwodnienia. Ponadto wykonane zostaną chodniki i progi zwalniające - komentują samorządowcy.

Przed wakacjami powinna zakończyć się także modernizacja drogi powiatowej w Studzienicach, która odmieni oblicze centrum miejscowości. To ważny krok w kierunku poprawy infrastruktury na terenie gminy. Na bieżąco realizowane są także remonty w ramach Funduszów Sołeckich. 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

 

(D.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%