Zamknij
REKLAMA

Nowa instalacja fotowoltaicznej w Zielinie. Gmina chce nadal inwestować w OZE

13.48, 27.09.2022 P.K. Aktualizacja: 14.42, 27.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zakończono budowę instalacji fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków w Zielinie. W ramach zadania na terenie oczyszczalni ścieków wykonano system fotowoltaiczny o mocy znamionowej 48,18 kW wraz z jego włączeniem do istniejącej sieci niskiego napięcia. Instalacja ma znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów funkcjonowania obiektu - zwłaszcza w dobie szalejącej inflacji. 

Inwestycja kosztowała gminę ponad 275 tysięcy złotych, jednak na jego realizację Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał Gminie Trzebielino pomoc finansową w wysokości 125 tys. zł. Większość tych środków to fundusze unijne przekazane w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Dzięki inwestycji w Odnawialne Źródła Energii, gmina Trzebielino nie obawia się kryzysu energetycznego, który spędza sen z powiek włodarzom w powiecie. 

[ZT]7507[/ZT]

Wójt Tomasz Czechowski zapewnia, że gmina będzie nadal inwestować w OZE. Gdyby sytuacja zmusiła jednak gminę do oszczędności, w pierwszej kolejności wyłączone zostanie oświetlenie parków i alei spacerowych, a nie głównych arterii ulicznych. 

- Wyłączenie oświetlenie ulicznego nocą przyniosłoby gminie bardzo niewielkie oszczędności, a na dodatek byłoby one tylko pozorne. Dodatkowe włączanie i wyłączanie lamp skraca przecież ich żywotność. Na niektórych liniach mamy możliwość ich przygaszania i z tego pewnie będziemy korzystać - mówił wówczas wójt Trzebielina.

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%