Zamknij

Strażacy przygotowali paczki dla dzieci z Ukrainy z okazji Wielkanocy

M.W. 22:30, 20.04.2022 Aktualizacja: 22:35, 20.04.2022
Skomentuj FOT. OSP TUCHOMIE FOT. OSP TUCHOMIE

Druhowie z OSP Tuchomie po raz kolejny pokazali swoje dobre serca. Przygotowali paczki dla dzieci uchodźców z Ukrainy.

Na terenie gminy Tuchomie obecnie przebywa 43 dzieci, które w związku z rosyjską agresją wojenną na Ukrainę, znalazły w Polsce schronienie. Z uwagi na okres Wielkanocy druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu wraz z lokalnymi sympatykami pożarnictwa przeprowadzili zbiórkę słodyczy oraz pieniędzy, dzięki którym dla wszystkich dzieci zostały przygotowane przez strażaków paczki z prezentami od tradycyjnego „zajączka”. 

- Chłopcy i dziewczynki w środę po południu odwiedzili remizę, gdzie na chwilę mogli sami poczuć się strażakami, próbując swych sił w przygotowanych dla nich różnorodnych konkurencjach oraz poznając wyposażenie tuchomskich strażaków - mówi Damian Chamier Gliszczyński, naczelnik OSP Tuchomie.

Każdy przed odebraniem paczek ze słodkościami mógł spróbować „ugasić pożar” oraz zagrać w strażacką „JENGĘ” z wykorzystaniem sprzętu do ratownictwa technicznego.

[FOTORELACJA]146[/FOTORELACJA]

[ZT]6058[/ZT]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

1000 zł “na głowę” kosztują beczki z Czarnej Dąbrówki

Nic z tym nie zrobią, będą się tylko przerzucać winą i radni jak i wójt. Rozwiązanie jest prostsze niż im się wydaje,ale nigdy nawet o tym nie pomyślą.....bo oni nie są dla mieszkańców tylko są dla siebie. Wystarczy że zrezygnują z diet radnych i obniża wójtowi uposażenia,na czas spłacenia tego całego dziadostwa, oczywiście że to może potrwać kilka lat,ale właśnie wtedy okazało by się kto tak naprawdę jest dla i z mieszkańcami. Niestety to tylko marzenie ściętej głowy,bo oni nigdy nie podejmą takiej decyzji,więc drodzy mieszkańcy z przykrością stwierdzam że....nic tym nie zrobią, na pewno nie za tej kadencji tych ludzi wraz z wójtem.

Mieszkaniec

22:27, 2025-08-25

Lepsza woda dla Bytowa za 30 mln zł

oj ale nas konsumentów będzie to bolało ....woda o 100 procent podwyżka

bytowiak

17:31, 2025-08-25

Niosą kaganek oświaty. Nowi nauczyciele mianowani

....mało zarabiają....???? Zadajcie pytanie obecnym emerytom jakie mają emerytury !!!

Helena

13:27, 2025-08-25

Śmieciowa WINDYKACJA. Będą WYSOKIE KARY za brak

Super, ale jak chcesz coś wyremontować i chcesz zapłacić za wywóz odpadów budowlanych, to zaczyna się robić wielki problem bo nikt nie chce podstawić bo bdo i inne dziwne przepisy. A poźniej wielki lament, że ludzie do lasu wywożą. W Polsce przepisy zamiast ułatwić ludziom życie, utrudniają. Ustawa która miała ograniczyć ilość odpadów wyrzucanych nielegalnie zmieniła stan na gorszy bo działa odwrotnie. A w praktyce chodzi tylko o haracz od ludzi.

Henio

21:23, 2025-08-24

0%