Zamknij
REKLAMA

Remont biblioteki w Tuchomiu. Gmina szuka NOWEGO dyrektora!

16.30, 10.10.2022 P.K. Aktualizacja: 09.00, 11.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Wójt Gminy Tuchomie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Tuchomie. Jak udało nam się ustalić, obecna dyrektor - Lidia Landowska - wraz z końcem roku przechodzi na emeryturę. Przed nowym dyrektorem stoi ambitne zadanie - właśnie trwa przetarg na przebudowę byłej sali wiejskiej na bibliotekę z prawdziwego zdarzenia.

Biblioteka Publiczna Gminy Tuchomie otrzymała na ten cel ponad 2,2 mln złotych dofinansowania. Dotacja pochodzi z konkursu ogłoszonego przez Instytut Książki. Pozostałe środki na realizację zadania dołoży gmina. 

- W ramach prac planowana jest kompleksowa przebudowa budynku oraz zagospodarowaniem terenu byłej świetlicy. Planowany jest również zakup nowoczesnego wyposażenia. Docelowo obiekt ma mieć aż 340 m2 powierzchni użytkowej. Jego celem jej zaspokojenie potrzeb uczniów, studentów, dorosłych w zakresie dostępu do różnych zasobów czytelniczych i oferty kulturalnej - podsumowuje wójt Jerzy Lewi Kiedrowski.

Przetarg na realizację projektu został już rozpisany. Wykonawcę powinniśmy poznać pod koniec października. Gmina na ten cel chce przeznaczyć łącznie ok. 3 mln zł. 

Równocześnie trwa konkurs na nowego dyrektora placówki. Obecna dyrektor - Lidia Landowska - wraz z końcem roku przechodzi na emeryturę. Nowy dyrektor zostanie zatrudniony na pełen etat. Umowa ma obowiązywać przez 5 lat. Kandydat musi posiadać wykształcenie wyższe bibliotekarskie lub inne, pod warunkiem, że ukończył on także podyplomowe studia z bibliotekarstwa. Musi on także posiadać minimum 5-letni staż pracy, a dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym będzie znajomość specyfiki kulturalno-społecznej gminy Tuchomie. 

- W zakresie zadań dyrektora będzie m.in. realizowanie zadań biblioteki w ramach posiadanych środków, a także kierowanie bieżącą działalnością biblioteki oraz reprezentowanie jednostki na zewnątrz. Nowy dyrektor będzie kierował zupełnie nową placówką. Mamy nadzieje, że nową bibliotekę w Tuchomiu uda się otworzyć już w drugiej połowie przyszłego roku - mówi wójt.

[ZT]7636[/ZT]

 

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

to jest pobejane to jest pobejane

9 1

aby być wójtem nie trzeba mieć podyplomówki w żadnym kierunku a od byle mola książkowego wymaga się aż tyle , gdzie tu sens i logika - potem taki dyrektor składu książek musi trzymać palca w d. u pana wójta ... jest tu gdzieś logika czy po raz kolejny uczyniono z logiki K.wę🙁 18:12, 10.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

yhmyhm

7 0

Szukasz logiki w tym co robi tuchomska pseudo "władza"? 🤣 to się nie uda - wzajemna adoracja i poklepywanie po plecach trwa u nich najlepiej🙄 21:46, 10.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

logi-kalogi-ka

2 0

wzajemna adoracja i poklepywanie po plecach trwa u nich najlepiej🙄 --->>> w Trzebielinie jest to samo !!! 😡 20:22, 11.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

:):):):):):)

5 1

dobrze, że doktoratu i habilitacji z bibliotekoznawstwa jeszcze nie wymagają do pracy w wiejskiej bibliotece... nie wiadomo czy się śmiać czy płakać 23:32, 11.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%