Zamknij
REKLAMA

Do kogo należy obowiązek uprzątnięcia przejechanego zwierzęcia?

17:28, 23.03.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Co jakiś czas, zwłaszcza w okolicach zalesionych terenów na drogach można zobaczyć przejechane sarny, króliki, psy czy nawet koty. Okazuje się, że organem, który powinien oczyścić drogę z padliny jest zarządca drogi.

W każdej gminie od jakiegoś czasu realizowany jest ,,Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt". W gminie Bytów rozważania na ten temat należą do Komisji Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej, która ustala dokładny zakres działań, jakie należy wykonywać. Chodzi między innymi o zapewnienie takim zwierzętom schronienia i podjęcie decyzji, jak należy postępować w przypadku np. błąkających się psów.

Jednym z aspektów, które Komisja omawia podczas posiedzeń jest to, do kogo należy kwestia uprzątnięcia przejechanych zwierząt. Temat ten został poruszony przez radnego, Kazimierza Olika.

Ostatnio byłem świadkiem, że potrącone zwierzę leżało przez kilka dni na ulicy. Kto zatem odpowiada za to, aby zostało sprzątnięte? - zapytał radny.

W takich sytuacjach o kwestię uprzątnięcia drogi z przejechanej zwierzyny odpowiada jej zarządca. Co jednak w sytuacji, gdy kierowca będzie chciał zgłosić taki przypadek?

Można dzwonić na policję, która powiadomi odpowiednie organy w zależności od tego, gdzie leży padlina - tłumaczy kierownik Wydziału Rozwoju Wsi i Ochrony Środowiska, Bernadeta Cybula.

[POGODA]1584980921195[/POGODA]

[ALERT]1584980924487[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone