Zamknij
REKLAMA

Borzytuchom podsumował współpracę z organizacjami pozarządowymi w 2020 roku

10:54, 29.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wójt Borzytuchomia przedłożył sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu Współpracy Gminy Borzytuchom z organizacjami pozarządowymi w 2020 roku. W ciągu ogłoszono 3 otwarte konkursy ofert na zadania objęte Programem. Łącznie do organizacji trafiło ponad niemal 123 tysiące złotych. Na co konkretnie zostały przeznaczone środki?

- W zakresie działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych jedyną dotację otrzymało Stowarzyszenie na rzecz  rozwoju wsi Jutrzenka na prowadzenie Społecznego Centrum Aktywności. Było to 40 000 złotych. Ta sama organizacja otrzymała także 9 tysięcy złotych na prowadzenie działalności edukacyjno-kulturalnej we wspominamy Centrum - możemy wyczytać z raportu.

Z kolei w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu największa dotacja trafiła do Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego "Talex-Borysław" na Szkolenie i współzawodnictwo w sporcie dzieci i młodzieży na szczeblu regionalnym,  ogólnopolskim i międzynarodowym w lekkiej atletyce. Było to 29 000 zł. Niewiele mniej, bo 22 000 zł otrzymał Klub Sportowy „ZAWISZA” na Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu poprzez prowadzenie rozgrywek.  Mniejsze dotacje otrzymali także Klub Sportowy „VICTORIA” i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej JUTRZENKA.

W związku z COVID-19 tylko jedno stowarzyszenie skorzystało także z dofinansowania na rzecz promocji kultury i sztuki. Stowarzyszenie Idea Borzytuchom otrzymało blisko 3 000 złotych na realizację Kolorowego raju artystycznego dla dzieci i młodzieży. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%