Zamknij
REKLAMA

Sesja w Kołczygłowach w dobie koronawirusa. Stawki za śmieci wciąż nie zostały ustalone

15:01, 23.03.2020 | C.K
REKLAMA
Skomentuj

Pomimo zaleceń w zakresie kwarantanny i ochrony przed potencjalnym zarażeniem, dziś odbyła się sesja Rady Gminy Kołczygłowy. Wśród wielu punktów obrad, jednym z dłużej omawianych była kwestia ustalenia stawki za śmieci.

Dzisiejsza sesja Rady Gminy Kołczygłowy odbyła się w nieco innych warunkach, niż zazwyczaj. Obecnych było 12 na 15 radnych, którzy siedzieli w odstępach od siebie. Rzecz jasna ma to związek z ogólnymi zaleceniami dotyczącymi koronawirusa, wskutek czego podczas obrad były obecny tylko i wyłącznie niezbędne osoby, bez udziału osób trzecich. Na samym początku sesji wójt Kołczygłów, Artur Kalinowski oznajmił, że wszystko odbywało się w zachowaniu najwyższych środków ostrożności.

W trakcie sesji doszło do standardowego uchwalenia sprawozdań z działalności Gminnego Środka Pomocy Społecznej, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej, a także poszczególnych Komisji. Wprowadzono ponadto zmiany w budżecie gminy na 2020 rok i Wieloletniej Prognozie Finansowej.

Jednym z kluczowych punktów sesji było omówienie nowej metody naliczania i wysokości opłat za śmieci. Pomimo włączenia uchwały do programu obrad, radni na ten temat nie dyskutowali.

Wycofujemy projekt uchwały na ten moment. To temat, który trzeba dokładnie i szczegółowo jeszcze przedyskutować. Będziemy mieli więcej czasu na ustalenie słusznej metody. Na ten moment wszystko na razie zostaje po staremu - powiedział wójt, Artur Kalinowski.

Warto przypomnieć, że w projekcie uchwały znalazł się zapis, wedle której nowa metoda będzie zakładała miesięczna płatność w wysokości 21 zł za osobę.

W trakcie sesji poruszono jeszcze kilka innych uchwał, m.in. dotyczących ustalenia stawek za zajęcie pasa drogowego, podjęcia współdziałania i partnerstwa w celu realizacji projektu na rzecz środowiska osób starszych czy przyjęcia programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Ponadto wójt przedstawił sprawozdanie ze swojej pracy w okresie międzysesyjnym.

Pod koniec sesji radny, Andrzej Tomaszek wyszedł z inicjatywą, aby diety za marzec, jakie wpłynęłyby na konto radnych zostały przekazane na wsparcie działań, mających na celu zniwelowanie negatywnych skutków koronawirusa. Pomysł został poparty przez wszystkich obecnych, zaś szczegóły mają być ustalane w najbliższym czasie.

[ZT]2061[/ZT]

[POGODA]1584972172123[/POGODA]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ibytow.pl | Prawa zastrzeżone