Zamknij
REKLAMA

W Kołczygłowach również uruchomiono punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze

10:35, 10.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Chcąc pomóc mieszkańcom w otrzymaniu dofinansowania na wymianę starych źródeł ciepła na nowoczesne, Gmina Kołczygłowy uruchomiła Punkt Konsultacyjny Programu Czyste Powietrze. Działalność punktu odbywa się stacjonarnie oraz telefonicznie w dniach ustalonych w harmonogramie prowadzonej działalności. Skąd pomysł na taki punkt?

W październiku 2020 r. Radni Sejmiku województwa pomorskiego przyjęli uchwałę dotyczącą zmiany ogrzewania domów, której konsekwencją ma być redukcja zanieczyszczenia powietrza, tzw. "uchwałę antysmogową". Uchwała przewiduje obowiązek wymiany pieców i kotłów na nowoczesne. Województwo pomorskie jest trzynastym województwem, które przyjęło uchwałę antysmogową. Chcemy pomóc mieszkańcom w tym procesie - mówią urzędnicy.

Z kotłów CO oraz pieców na paliwa stałe można korzystać najpóźniej do lipca 2035 roku (klasa 5 – najwyższa). Piece i kotły o niższej klasie (3 i 4) należy wymienić do września 2026 roku. Te, które nie mają określonej klasy albo są 1 lub 2 kategorii, należy wymienić już do września 2024 r.

W punkcie świadczone są usługi dla mieszkańców gminy Kołczygłowy obejmujące m.in. indywidualne udzielanie informacji o programie „Czyste powietrze”, wsparcie Wnioskodawców w zakresie przygotowywania i składania wniosków, a także informowanie Wnioskodawców o dostępności innych form finansowania inwestycji dotyczących poprawy jakości powietrza, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i poprawy efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. 

Stacjonarnie punkt będzie dostępny w środy 15 i 29 września w godzinach 10:00 - 15:00. Telefonicznie natomiast urzędnicy są do dyspozycji w niemal każdą środę i czwartek w tych samych godzinach (nie licząc dni, gdy działa stacjonarnie). 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%