Zamknij
REKLAMA

Nie będzie nowej drogi gminnej w kierunku Karpna. Co ze skrzyżowaniem z drogą wojewódzką nr 212?

15:00, 08.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Radny Sylwester Wirkus zwrócił się do wójta Lipnicy z zapytaniem o przebudowę skrzyżowania drogi gminnej w kierunku Karpna z drogą wojewódzką nr 212. To nie pierwsza jego zapytania w tej sprawie. Mieszkańcy Karpna skarżą się, że wyjazd drogi jest bardzo niebezpieczny, a uczęszcza tamtędy autobus szkolny. Co na to wójt?

- Czy zostały poczynione jakiekolwiek kroki w kierunku przebudowy tej drogi? Czy jest szansa na przebudowę tej drogi w 2021 roku? W 2020 roku niestety nie było środków na ten cel, ale jak wiemy, jest możliwość pozyskania dofinansowania na przebudowę dróg z różnych źródeł, m.in. z Funduszu Dróg Samorządowych, Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych czy w ramach współpracy z Nadleśnictwem Osusznica - dopytuje radny Wirkus w interpelacji.

Na odpowiedź władz nie trzeba było długo czekać. Niestety w najbliższym czasie mieszkańcy nie mają co liczyć na nową drogę ze środków gminy. Wójt zapewnił jednak, że wszelkie usterki są i będą naprawiane na bieżąco. Jednocześnie wójt Lemańczyk liczy na współpracę ze strony radnych, przy przygotowaniach do wniosków o dofinansowanie zewnętrzne. 

- W sprawie drogi gminnej w kierunku Karpna informuje, iż przebudowa przedmiotowej drogi musi zostać uwzględniona przez Radę Gminy w zadaniach inwestycyjnych na dany rok budżetowy. Nadmieniam, iż droga ta jest bieżąco remontowana, dlatego tez nie wymaga natychmiastowej przebudowy. W przypadku pogorszenia stanu technicznego drogi, tj. pojawienia się dziur, ubytków w nawierzchni, proszę o zgłoszenie usterek do urzędu - odpowiedział wójt gminy Lipnica, Andrzej Lemańczyk.

Gmina nie przebuduje także skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 212, gdyż skrzyżowanie to należy do Zarządu Dróg Wojewódzkich. Wójt wystosował jednak pismo do ZDW o ustosunkowanie się do sprawy. Zapewnia, że w razie chęci przebudowy, gmina jest gotowa do współpracy.

- - Zostało wystosowane pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o zajęcie stanowiska w przedmiotowej sprawie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku deklaruję chęć współpracy oraz możliwość partycypacji kosztów - poinformował Andrzej Lemańczyk.

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

XyzXyz

2 2

A gdzie komentarz sołtysa który walczy już tyle lat o drogę? Gdzie komentarz radnego powiatowego który nawet się nie zainteresuje dopiero jak coś jest już zrobione to pozuje do zdjęć i chwali się ile to on pomógł. Gdzie jest teraz ? 17:08, 08.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DzieciątkoDzieciątko

1 2

Dzieciątko Jezus przestań kolegów hejtować w internecie a się za robotę weź, bo tylko pieniądze za dziubanie w nosie bierzesz. 13:00, 09.01.2021


REKLAMA