Zamknij
REKLAMA

W Osusznicy powstanie elektrownia słoneczna

12:17, 06.04.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wójt Gminy Lipnica podjął decyzję, że inwestor, który zamierza w Osusznicy zbudować elektrownie słoneczną wraz z infrastrukturą towarzyszącą, nie musi przeprowadzać oceny oddziaływania inwestycji na środowisko. To znacząco przyspieszy proces budowy elektrowni słonecznej. 

Decyzja ta została podjęta po zasięgnięciu opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, a też Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytowie. Z aktami sprawy można zapoznać się w Referacie Inwestycji, Infrastruktury i Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy w Lipnicy do 14 kwietnia. 

W związku z takim przebiegiem sprawy, inwestor szybciej będzie mógł przejść do realizacji swojego przedsięwzięcia. Lokalne władze zarówno w Lipnicy, jak i okolicznych gminach są przechylne rozwojowi fotowoltaiki w naszym regionie. Inwestycje te pozwalają nie tylko wykorzystać nieużytki, ale także przyczyniają się do powstania zielonej energii, co z kolei wpływa na jakość naszego powietrza.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%