Zamknij
REKLAMA

Borowy Młyn na razie bez szans na punkt pocztowy

11:06, 24.06.2021 | P.K
Skomentuj pixabay
REKLAMA

Radny Roman Reszka zwrócił się do wójta Lipnicy z interpelacją w sprawie punktu pocztowego w Borowym Młynie. Od pewnego czasu został zlikwidowany punkt mieszący się w sklepie spożywczym "Delikatesy Kaszubskie". Likwidacja ta spowodowała duże utrudnienia dla mieszkańców sołectwa. Czy jest szansa na przywrócenie punktu?

Radny zwraca uwagę, że brak punktu pocztowego uniemożliwia mieszkańcom i turystom odwiedzającym sołectwo płacenie rachunków, wysyłanie korespondencji czy paczek, gdyż był to jedyny punkt pocztowy w tym sołectwie. Postanowiliśmy zapytać wójta, czym spowodowany jest taki stan rzeczy.

- Jedyną możliwością, aby punkt pocztowy został przywrócony, jest przejęcie go przez innego lokalnego przedsiębiorcę. Z tego co wiem, nie ma chętnych, gdyż oferta poczty jest niekorzystna. Wysyłaliśmy pisma do Poczty Polskiej w tej sprawie, ale na razie nie przynoszą one efektów - tłumaczy wójt Lipnicy, Andrzej Lemańczyk.

Nie wiadomo, czy w dłuższej perspektywie Poczta Polska zgodzi się złagodzić warunki prowadzenia punktu pocztowego. Do tego czasu mieszkańcy Borowego Młyna muszą korzystać z punktów pocztowych w innych sołectwach. Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z rzecznikiem prasowym Poczty Polskiej. Jeśli uda nam się ustalić coś więcej, niezwłocznie poinformujemy o tym mieszkańców! 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%