Zamknij
REKLAMA

Policjanci z Posterunku Policji w Lipnicy zachęcają do oddawania krwi

12:48, 27.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W piątek policjanci z Posterunku Policji w Lipnicy oddali krew. Mundurowi zachęcają wszystkich do dzielenia się tym bezcennym darem, jakim jest krew, która ratuje życie i zdrowie ludzkie. Akcja zorganizowana i przeprowadzona została przez Nadleśnictwo Osusznica. Policjanci apelują o oddawanie krwi, ponieważ jest to niezwykle ważne, teraz kiedy w dobie pandemii spadła liczba krwiodawców.

Kierownik Posterunku Policji w Lipnicy, starszy aspirant Łukasz Burandt oraz dzielnicowy, starszy aspirant Marcin Czarnowski w piątek uczestniczyli w akcji oddawanie krwi. Mundurowi wzięli udział w zbiórce zorganizowanej przez Nadleśnictwo Osusznica. Mundurowi zachęcają wszystkich do udziału w tych akcjach, szczególnie teraz, gdy z powodu epidemii COVID-19, liczba krwiodawców spadła. Policjanci podkreślają, że krew jest to bezcenny dar, który pozwala ratować życie i zdrowie ludzkie.

Krew można oddać w siedzibach Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całej Polski, w ich oddziałach terenowych, a także w punktach mobilnych w trakcie organizowanych akcji. Jeden dawca może oddać jednorazowo 450 ml. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%