Zamknij
REKLAMA

Wielkie inwestycje w Parchowie! Gmina uzyskała rządowe dofinansowanie!

11:31, 23.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Parchowo realizuje obecnie aż cztery inwestycje przy dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zadanie skupiają się przede wszystkim na budowie dróg i sieci wodociągowej na terenie gminy. Łączna kwota dofinansowania to aż 2 miliony złotych, a łączna wartość inwestycji jest niemal dwa razy wyższa.

Wójt Parchowa wszczął postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na utwardzeniu drogi gminnej na odcinku Sumin – Sylczno o długości 1858 m oraz w miejscowości Nowa Wieś o długości 1162 m. Inwestycja warta jest łącznie aż milion złotych, z czego 80% kosztów zostanie pokryta z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dzięki dotacji zbudowana zostanie również ścieżka do ogólnodostępnego miejsca turystyczno – wypoczynkowego przy jeziorze Mausz wraz z budową kładki stalowo – betonowej. Ta inwestycja warta jest ponad pół miliona. 

Oprócz tego realizowane będą inwestycje wodociągowe. Dwa zadania o wartości blisko 2,5 miliona złotych dotyczą budowy wodociągu na odcinku Nakla – Gołczewo oraz budowy sieci wodociągowej z przyłączami do granicy nieruchomości w miejscowości Jamnowski Młyn wraz z montażem paneli fotowoltaicznych.

Dofinansowanie było szczególnie potrzebne w przypadku tej pierwszej inwestycji, gdyż gmina zamierza przeznaczyć na budowę wodociągu aż 2 miliony złotych. W najbliższych miesiącach będziemy mogli oglądać rozwój tych inwestycji. Wójt zapowiada, że nadal będzie starał się o pozyskanie  dofinansowań, które jeszcze bardziej przyspieszą rozwój gminy Parchowo. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%