Zamknij
REKLAMA

Remontu drogi Sumin - Sylczno coraz bliżej. To nie koniec planowanych inwestycji!

01:17, 09.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wójt Parchowa poinformował o uzyskaniu opinii Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytowie, Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku i Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie o braku konieczności przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisku kolejnej planowanej inwestycji. Tym razem chodzi o utwardzenia drogi gminnej na odcinku Sumin – Sylczno o długości 1858 m. Taka decyzja pozwoli na szybszą realizację planowanej przebudowy.

W ramach inwestycji planowany jest także remont drogi w miejscowości Nowa Wieś. Tu z kolei mowa o odcinku o długości 1162 m.

- Rozpoczęcie realizacji wspomnianych inwestycji zaplanowano na lata 2021- 2022. Zadanie zostało dofinansowane przez Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych. Łączna planowana wartość remontów dróg to ponad milion złotych, z czego 800 tysięcy złotych pochodzi właśnie ze wspomnianej dotacji - informują urzędnicy.

Gminie Parchowo wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych udało się pozyskać także na inne zadania. Wśród nich znajdziemy budowę dojścia - ścieżki do ogólnodostępnego miejsca turystyczno-wypoczynkowego przy jeziorze Mausz wraz z budową kładki stalowo-betonowej oraz budowę sieci wodociągowej z przyłączami do granicy nieruchomości w miejscowości Jamnowski Młyn wraz z montażem paneli fotowoltaicznych.

Inwestycje te są na różnym stadium zaawansowania prac projektowo-budowlanych. Miejmy nadzieję, że wszelkie procedury, jak i sama budowa przejdą płynnie i mieszkańcy szybko będą mogli cieszyć się nową infrastrukturą.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%