Zamknij
REKLAMA

Chcą dokończenia drogi na odcinku Bronowo - Jabłoniec

15:39, 18.05.2020 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Rada Gminy Trzebielino, działając w imieniu całego samorządu zwróciła się do Samorządu Powiatu Słupskiego o dokończenie remontu drogi powiatowej Bronowo - Jabłoniec, która obecnie na odcinku około 2,2 km jest nieprzejezdna.

Remont drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Bronowo do Jabłońca trwa tak naprawdę od 2012 roku, kiedy to rozpoczęto realizację pierwszego z planowanych odcinków. Obecnie budowana część trasy liczącej około 5 kilometrów została wstrzymana.

Wykonanie remontu tego odcinka drogi umożliwi mieszkańcom powiatu słupskiego oraz powiatu bytowskiego szybsze przemieszczanie się pomiędzy Gminą Kępice, a Gminą Trzebielino. Podjęcie tych działań jest niezbędne, aby w pełni wykorzystać wyremontowane w ubiegłych latach inne odcinki dróg powiatowych - tłumaczą radni we wniosku.

Odcinek drogi o długości 5,8 km położony na terenie powiatu bytowskiego został wykonany z udziałem poszczególnych samorządów oraz Nadleśnictwa Trzebielino już ponad 4 lata temu i przez cały ten okres monity i wystąpienia do powiatu słupskiego okazywały się bezskuteczne.

Niedokończenie remontu tego odcinka niweczy w istocie nie tylko starania samorządów powiatu bytowskiego o jej przejezdność, ale też znaczące nakłady finansowe poniesione na realizację tej inwestycji drogowej, a ponadto powoduje utrzymywanie się praktycznego wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców miejscowości położonych przy tej drodze - dodają radni.

[ZT]2265[/ZT]

[ALERT]1589809217006[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%