Zamknij
REKLAMA

Wyremontują przejścia dla pieszych przy szkole w Tuchomiu

02:19, 22.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021, w zakresie zadań mających na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych znalazł się projekt przebudowy trzech przejść dla pieszych przy szkole w Tuchomiu. Szacowany koszt inwestycji to 303 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie od 50 do 80%.

W ramach realizacji projektów wszystkie te przejścia zostaną wyniesione, oświetlone, odwodnione, dodatkowo oznakowane oraz wykonane zostaną nowe chodniki o łącznej długości 450 metrów bieżących.

- Przebudowa skrzyżowań przyczyni się do znacznej poprawy bezpieczeństwa pieszych, co ma szczególne znaczenie ze względu na bliską lokalizację żłobka, przedszkola i szkoły - mówi wójt Tuchomia, Jerzy Lewi-Kiedrowski.

W tym roku limit na dofinansowanie zadań realizowanych przez samorządy województwa pomorskiego wyniesie 136,1 mln zł, z czego 53,9 mln zł zostanie przeznaczone na zadania powiatowe, a 82,2 mln zł na zadania gminne. Wsparcie uzyska 141 zadań: 30 powiatowe i 111 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 329 kilometrów dróg: 172 km powiatowych i 157 km gminnych.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%