Przyszedł 11 listopada na rynek w Bytowie i mocno się zawiódł. Nie było patriotycznych obchodów Święta Niepodległości. Podobnych sygnałów dostaliśmy kilka. Ludzie skarżą się, że Bytów wyróżnia się negatywnie na tle innych miast w regionie. Nie zorganizowano obchodów Święta Niepodległości w takiej formie, jak choćby w pobliskim Miastku. Wprawdzie na rynku była wystawa samochodów zabytkowych, zorganizowana przez Automobilklub Bytowski, ale według zgłaszających to zdecydowanie za mało. Władze zapowiadają, że w przyszłości ma ulec to zmianie. Złośliwi przypominają, że 24 sierpnia władze Bytowa chwaliły się uroczystymi obchodami z okazji Dnia Niepodległości… Ukrainy.
- Jak my mamy wychowywać dzieci w duchu patriotycznym, skoro w Święto Niepodległości w naszym mieście nic się nie dzieje? W innych miastach są defilady, uroczyste obchody, wspólne śpiewanie hymnu, a u nas cisza. Tak jakby zapomnieli o Święcie Niepodległości - krytykuje Czytelnik, który już 11 listopada wysłał zgłoszenie w tej sprawie.
Podobne, od Czytelniczki, dotyczyło zaprzestania śpiewania hymnu przez dzieci zgromadzone na rynku. Tego również zabrakło. Tymczasem w sąsiednim w Miastku pod pomnikiem była orkiestra dęta, defilada i wspólne śpiewanie hymnu. W uroczystej oprawie złożono kwiaty, co bardzo spodobało się bytowskiemu radnemu Andrzejowi Borzyszkowskiemu. Na miasteckich stronach napisał taki komentarz.
- W uśmiechniętym Bytowie nie uświadczysz takich akcentów. Z zaproszenia Miastka skorzystałem już dwukrotnie. Tam na świat przyszły nasze dzieci. Powtarzamy z żoną, że przyszły na świat w lepszej części powiatu - napisał radny Borzyszkowski.
On mieszka we wsi Płotowo. Na podwórku wciągnął flagę na maszt. Razem z sąsiadami zorganizowali Święto Niepodległości. Wybrali się nawet na wspólną patriotyczną wyprawę pieszą zdobywając 11 listopada Górę Siemierzycką.
- Następnie rozgrzewaliśmy się przy ognisku nad naszym pięknym jeziorem płotowskim - opowiada Borzyszkowski.
W Bytowie ograniczono się do uroczystej mszy świętej i do wystawy zabytkowych samochodów na rynku, ale to akurat inicjatywa stowarzyszenia Automobilklub Bytowski. Ludzie pytają, jakie było zaangażowanie Bytowskiego Centrum Kultury? Dyrektor Marian Gospodarek zapewnia, że obchody były, ale być może… nie wszyscy je zauważyli.
- Wydarzenia związane z 11 listopada z reguły odbywają się w kilku miejscach. Była uroczysta msza święta, a oficjalne uroczystości podczas Wieczornicy w Niezabyszewie. To punkt kulminacyjny z udziałem władz miejskich i powiatowych - informuje Marian Gospodarek.
Dlaczego nie było uroczystości w mieście? Tu dyrektor BCK odsyła do władz miasta, czyli do swojego brata, burmistrza Ireneusza Gospodarka. Natomiast w kwestii odśpiewania hymnu przez dzieci zostaliśmy skierowani do wydziału edukacji, do kierownika Andrzeja Hrycyny.
- Nie ma mnie od kilku tygodni. Jestem na urlopie. Śpiewanie hymnu najczęściej organizował Mirosław Zahl, ale on też jest na zwolnieniu lekarskim. Podobno nie ma osób niezastąpionych, a jednak są - komentuje kierownik Hrycyna.
Radny Prawa i Sprawiedliwości Marek Masłowski przypomina, że 24 sierpnia tego roku na rynku władze potrafiły zorganizować uroczyste obchody Dnia Niepodległości. Różnica polega na tym, że był to… Dzień Niepodległości Ukrainy. Faktycznie w internecie pozostała ta informacja. Czytamy, że Dzień Niepodległości Ukrainy to ważne spotkanie z kulturą tego państwa na bytowskim rynku pod nazwą “Wyszywanka na Majdanie”. Występowały dziecięce zespoły, chór i soliści.
- W dniu 33 rocznicy odzyskania niepodległości przez Ukrainę życzę naszym ukraińskim przyjaciołom zwycięstwa i upragnionego pokoju - napisał wówczas burmistrz Bytowa Ireneusz Gospodarek.
Podobne życzenia złożył z okazji polskiego Święta Niepodległości, ale już bez zaproszenia na rynek, bo tam uroczystości nie było.
- Uważam, że święta państwowe, tym bardziej tak ważne jak Święto Niepodległości, powinny być organizowane z większym zaangażowaniem władz oraz instytucji samorządowych. Tegoroczny program bytowskich obchodów był skromny, więc duża część bytowskich środowisk patriotycznych pojechała autokarami na marsz do Warszawy. Nie mam żadnych wątpliwości, iż gmina wraz z BCK jest w stanie zorganizować obchody na wyższym poziomie, co niejednokrotnie udowodniła organizując inne wydarzenia - komentuje Marek Masłowski, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość. - Jako osoba, która działa w Bytowskim Stowarzyszeniu Patriotycznym, byłbym gotowy do pomocy w organizacji takiego wydarzenia, podobnie jak wszyscy koledzy i koleżanki. Gdyby burmistrz poprosił, uzyskałby taką pomoc. Będziemy o tym rozmawiać.
Zgadza się z tym burmistrz Ireneusz Gospodarek i obiecuje, że za rok będzie lepiej.
- Wieczornica w Niezabyszewie to wieloletnia tradycja. Wydarzenie w tym roku zorganizowano z bardzo fajną oprawą, w sali sportowej przy szkole imienia Józefa Piłsudskiego. To była w tym roku główna część obchodów 11 Listopada - mówi burmistrz Ireneusz Gospodarek. - Oczywiście można by pomyśleć o złożeniu kwiatów pod pomnikiem, ale jakim? - pyta burmistrz. - Na dobrą sprawę w Bytowie w 1918 roku niepodległości nie odzyskaliśmy. To były ziemie niemieckie, które powiedzmy, że w 1945 roku zostały wyzwolone, aczkolwiek to też jest dyskusyjne. Rocznicę 1918 mogą świętować swobodnie w Kartuzach czy w Kościerzynie, ale u nas jest inna sytuacja. Gdyby jednak nawet chcieć złożyć kwiaty, musimy zastanowić się pod jakim pomnikiem? Chyba nie pod Światowidem? - pyta Gospodarek. - Jeśli ktoś naprawdę chciał wziąć udział w obchodach, mógł to zrobić. Oprócz Wieczornicy w Niezabyszewie, była uroczysta msza święta za ojczyznę w kościele Świętego Filipa Neri. Harcerze też organizowali plenerowe uroczystości, w których uczestniczyłem.
Jego zdaniem uwagi są słuszne. Skłaniają do zastanowienia się nad stworzeniem takiego miejsca, przeznaczonego pod święta narodowe. Do niedawno trochę na siłę takie uroczystości czasami organizowano pod pomnikiem Jana Pawła II, ale to chyba też nie ten adres.
Faktycznie inna sytuacja jest w Miastku, które również leżało w granicach Niemiec, ale jednak zbudowali pomnik w parku, pod którym w czasie uroczystości państwowych składane są kwiaty i śpiewany jest Mazurek Dąbrowskiego.
Niewykluczone, że obecna sytuacja skłoni lokalne władze do utworzenia takiego miejsca. Burmistrz Gospodarek zamierza o tym porozmawiać z radnymi.
Jednocześnie zaznacza, że historia Bytowa jest mocno skomplikowana. Niektórzy mogliby powiedzieć, że wyzwolenie było w 1945 roku, ale tu zdania są podzielone. Tak naprawdę było to kolejne zniewolenie. Do 1989 roku żyliśmy pod okupacją radziecką.
- Pamiętam, że przez jakiś czas ul. Szeroka miała zmienioną nazwę na ul. generała Popowa. Był to dowódca wojsk radzieckich. Teoretycznie on Bytów wyzwalał, ale w rzeczywistości zniszczył. Miasto zostało częściowo przez niego spalone, więc już nawet za czasów PRL ulica ponownie została przemianowana na Szeroką - opowiada Gospodarek. - Z pewnością będziemy musieli przemyśleć formułę wszystkich świąt, chociaż już teraz wiem, że nie zadowolimy całego społeczeństwa.
Radny Masłowski proponuje wyznaczenie miejsca, w którym mógłby powstać na przykład obelisk upamiętniający rocznicę odzyskania niepodległości. Twierdzi on, że środowiska patriotyczne byłyby skłonne do sfinansowania takiego monumentu.
Podobnego zdania jest radny Andrzej Borzyszkowski. Potwierdza to, co napisał w mediach społecznościowych, że Miastko pod względem świętowania niepodległości jest “lepszą częścią powiatu”.
- Zacznijmy jednak od Wieczornicy w Niezabyszewie. Była to uroczystość bardzo ładnie przygotowana, z dużym zaangażowaniem uczniów i rodziców. To jest fajne, ale powinien być to tylko jeden z elementów obchodów - mówi Borzyszkowski.
Jego zdaniem komentarz burmistrza Gospodarka zasługuje na krytykę.
- Wierutną bzdurą jest mówienie, że nie wypada nam świętować odzyskania niepodległości, bo w 1918 roku Bytów znajdował się na terenie Niemiec. Polska odzyskała niepodległość, a w Bytowie obecnie mieszkają Polacy. Ponadto na tych terenach ludzie również walczyli w tamtych czasach o niepodległość, ale nie udało im się. Natomiast Miastko i Dretyń w 1918 roku też nie były polskie, ale tam potrafią świętować odzyskanie niepodległości. Zbudowane zostały obeliski, są tablice pamiątkowe, są coroczne uroczystości. Aż miło tam pojechać i brać udział w tych obchodach - komentuje Borzyszkowski. - W Bytowie przez tyle lat władza nie widziała potrzeby stworzenia miejsca, żebyśmy mogli złożyć kwiaty. My nie żyjemy w państwie niemieckim. My żyjemy w państwie polskim. To Polska odzyskała niepodległość. My Polskę mamy w sercu! Zaczynam podejrzewać, że brak takich uroczystości w Bytowie i takiego miejsca do upamiętnienia odzyskania niepodległości może być związany z polityką multikulti i obawą przed drażnieniem Niemców. Ewentualnie jest to niewiedza, ignorancja i “tumiwisizm”!
Czy w Bytowie powinien powstać obelisk/pomnik/miejsce do świętowania uroczystości patriotycznych? Weź udział w naszej ankiecie na kanale nadawczym Messenger!
https://m.me/j/Abac2ova5_C3Qh3b/
[ALERT]1731487562367[/ALERT]
[ZT]16278[/ZT]
Hehehe09:59, 13.11.2024
Jaka władza sami patrioci.... ale za to będzie powtórka dnia dla Ukrainy oraz uroczystości z okazja wejścia do UE.
Dla kogo pracujecie 09:59, 13.11.2024
Maja09:59, 13.11.2024
Andrzej serio ? 09:59, 13.11.2024
discopolwiec10:28, 13.11.2024
widać że wychodzi miłość do pisu radnego borzyszkowskiego - tak to ukrywał 10:28, 13.11.2024
Pomnikowy Lubicz11:36, 13.11.2024
Bardzo dobry pomysł postawmy kolejny pomnik, żeby wielcy ludzie bytowskiej polityki mieli gdzie się lansować składać im większe tym lepsze wiązanki i wycierać sobie usta pustymi frazesami o miłości do ojczyzny a po wszystkim na spokojnie dalej będzie można opluwać i kombinować drugiego Polaka z innej opcji politycznej. Każdy świętuje jak uważa jedni lecą pod pomnik strzelić sobie fotkę (mogą wybrać się do Kościerzyny albo Miastka droga wolna) inni ruszają do Warszawy na moim zdaniem piękny pochód, a jeszcze inni w domowym zaciszu wywiesza flagę i opowiedzą dziecia co znaczyło kiedyś być patriota a co to znaczy dziś. Miasto nie ma obowiązku organizować hucznych obchodów wystarczy moim zdaniem skromne spotkanie i tyle. A skoro sa stowarzyszenia patriotyczne to one moga swoimi silami cos zorganizować (patrz automobilklub) nie musza byc wielce zapraszane, chyba ze chodzi o tak typowa walke polityczna.... 11:36, 13.11.2024
....11:46, 13.11.2024
Bo tego kraju już nie ma , istnieje czysto teoretycznie,pewien polityk dawno już to powiedział. Za to jest tu miejsce dla milionów obcych ,na których mamy tylko dać pieniądze. 11:46, 13.11.2024
Anżej z Mazur11:47, 13.11.2024
Anioł, ty tak na serio czy znowu grasz w gierkę? Przeprowadź się do Miastka, Oni tam czekają na ciebie z otwartymi ramionami. Jesli chcesz człowieku zaistnieć w mediach to nie w taki sposób, bo jest za nadto czytelny, śmieszny i w twoim stylu, niestety. Zapomniał wół.... chciałoby się rzec. Teraz największy patriota, pamiętasz jak kiedyś na korytarzu przy gabinecie twym jednemu oficerowi powiedziałeś coś o honorze? Przypomnieć? A co do władz miejskich i obchodów święta niepodległości - jedno słowo - WSTYD! 11:47, 13.11.2024
Tulipan11:49, 13.11.2024
Hej lanserzy, pijarowcy i amatorzy zdjęć wszelakich!!!!! W następnym roku na 11 listopada zróbcie akcję i zaproście fotografów z całej Polski, ba, z Europy i uroczyście posadźcie tysiące żonkili, oczywiście potem, jak jeden mąż, każdy udostępnia wg rozkazów i kolejności fotki na fb!!!! Tylko to potraficie. 11:49, 13.11.2024
Nuda12:19, 13.11.2024
Pomijając sympatie polityczne, prawdą jest, że 11 listopada nic w Bytowie się nie działo. Gdyby nie Automobilklub, który przy każdej okazji prezentuje swoje auta na rynku, nie byłoby kompletnie nic. A co dla tych, którzy nie są fanami motoryzacji? Ale no tak, wybory już były. Władza w garści, kasa leci, po co robić cokolwiek dla ludzi. Obudzą się przed kolejnymi wyborami. 12:19, 13.11.2024
Hehehe12:47, 13.11.2024
Jaka władza sami patrioci.... ale za to będzie powtórka dnia dla Ukrainy oraz uroczystości z okazja wejścia do UE.
Dla kogo pracujecie 12:47, 13.11.2024
Obserwator 22:47, 13.11.2024
Sami pochodzą z tej krainy oni albo ich żonki! 22:47, 13.11.2024
szkolny13:23, 13.11.2024
"- Na dobrą sprawę w Bytowie w 1918 roku niepodległości nie odzyskaliśmy..."
Panie Burmistrzu, czy pan czyta, co Pan pisze? 13:23, 13.11.2024
Gość 14:59, 13.11.2024
Panie burmistrzu! Jak panu nie jest wstyd! Jak pan traktuje Bytowiaków Polaków! Przeproś za tą swoją gównianą wypowiedź! Bytów jest miastem w Polsce ZAPAMIĘTAJ TO RAZ NA ZAWSZE!!!!!!!!!! 14:59, 13.11.2024
klm15:56, 13.11.2024
Po niezbyt rozgarniętym swoim poprzedniku, obecny burmistrz plecie androny, na poziomie... no właśnie, kogo?
Czy zauważył pan, panie Burmistrzu, że nawet Malbork z pokrzyżackim zamkiem🤣 obchodami święta 11 Listopada pobił Bytów 100 krotnie? 15:56, 13.11.2024
Obserwator15:17, 13.11.2024
Jak zwykle.... Masza, wieczornica, i wystawa samochodów zabytkowych.... Czyli wielkie, nic. Pan Burmistrz pewnie we mszy uczestniczył/był ministrantem, który trzymał sukienkę, księdzu. Śpiewanie hymnu.... Jeżeli nie mógł Pan Hrycyna, czy Pan Zahl, mamy w Bytowie szkołę muzyczną. Można było poprosić Panią Nawrocką. Złożenie kwiatów... Nie ma gdzie. Jest. Jest plac na którym stoi Jezus, są ruiny na którym stoi pomnik Jana Pawła II - to dla tych, którzy niepodległość łączą z kościołem. Dla patriotów świeckich, ostatnio władze wybudowały plac "gęsi" czy jakoś tak. Jest też obelisk Romana Felskowskiego oraz niedaleko tego obelisku, piękna wiata przystanku za 150 tyś. Można poprosić architekta miejskiego (przypomnę, bez uprawnień w zakresie architektury) Pana Leszka Neubauera, aby coś doprojektował, a my, podatnicy zapłacimy za nowe miejsce do składania kwiatów w Dzień Niepodległości. A dla patiotów z generacji "Z" pozostaje KFC, McDonald`s. Wstd, władzo, wstyd. 15:17, 13.11.2024
Zniesmaczony15:17, 13.11.2024
Czy Pan Burmistrz uważa się za Polaka? Argumenty Burmistrza to jest KPINA ze wszystkich Polaków, to, że te ziemie były przed wojną niemieckie, nie znaczy, że przez 80 lat to POLACY budowali ziemię Bytowską. No, chyba, że te ziemie są Ukraińskie, skoro huczniejsze to było święto, to może coś jest na rzeczy. Panie Burmistrzu Polonia w USA też świętuję 11 listopada, a przecież nie mieszkają w Polsce. 15:17, 13.11.2024
Były 15:31, 13.11.2024
Piękna reklamę Ireneusz robisz swojemu ugrupowaniu na kolejne wybory, brawo!!! 15:31, 13.11.2024
Obserwator15:34, 13.11.2024
Jak zwykle.... Masza, wieczornica, i wystawa samochodów zabytkowych.... Czyli wielkie, nic. Pan Burmistrz pewnie we mszy uczestniczył/był ministrantem, który trzymał sukienkę, księdzu. Śpiewanie hymnu.... Jeżeli nie mógł Pan Hrycyna, czy Pan Zahl, mamy w Bytowie szkołę muzyczną. Można było poprosić Panią Nawrocką. Złożenie kwiatów... Nie ma gdzie. Jest. Jest plac na którym stoi Jezus, są ruiny na którym stoi pomnik Jana Pawła II - to dla tych, którzy niepodległość łączą z kościołem. Dla patriotów świeckich, ostatnio władze wybudowały plac "gęsi" czy jakoś tak. Jest też obelisk Romana Felskowskiego oraz niedaleko tego obelisku, piękna wiata przystanku za 150 tyś. Można poprosić architekta miejskiego (przypomnę, bez uprawnień w zakresie architektury) Pana Leszka Neubauera, aby coś doprojektował, a my, podatnicy zapłacimy za nowe miejsce do składania kwiatów w Dzień Niepodległości. A dla patiotów z generacji "Z" pozostaje KFC, McDonald`s. Wstd, władzo, wstyd. 15:34, 13.11.2024
Obserwator15:34, 13.11.2024
Jak zwykle.... Masza, wieczornica, i wystawa samochodów zabytkowych.... Czyli wielkie, nic. Pan Burmistrz pewnie we mszy uczestniczył/był ministrantem, który trzymał sukienkę, księdzu. Śpiewanie hymnu.... Jeżeli nie mógł Pan Hrycyna, czy Pan Zahl, mamy w Bytowie szkołę muzyczną. Można było poprosić Panią Nawrocką. Złożenie kwiatów... Nie ma gdzie. Jest. Jest plac na którym stoi Jezus, są ruiny na którym stoi pomnik Jana Pawła II - to dla tych, którzy niepodległość łączą z kościołem. Dla patriotów świeckich, ostatnio władze wybudowały plac "gęsi" czy jakoś tak. Jest też obelisk Romana Felskowskiego oraz niedaleko tego obelisku, piękna wiata przystanku za 150 tyś. Można poprosić architekta miejskiego (przypomnę, bez uprawnień w zakresie architektury) Pana Leszka Neubauera, aby coś doprojektował, a my, podatnicy zapłacimy za nowe miejsce do składania kwiatów w Dzień Niepodległości. A dla patiotów z generacji "Z" pozostaje KFC, McDonald`s. Wstd, władzo, wstyd. 15:34, 13.11.2024
Olek kapusta 16:50, 13.11.2024
Za rok na 11listooada zaprośmy Tuska Donalda,na pewno będziemy zadowoleni,ja to wam mówię wasz ekspert od spraw życiowych, a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś, a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha, to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził 16:50, 13.11.2024
Uchodźcy 18:22, 13.11.2024
To były niemieckie tereny i nasz brat Ireneusz ma rację. Przynajmniej był ordnung na tych ziemiach. Szkoda, że brat Ireneusz nie zaprosił Tante Merkel und Onkel Donalda, przynajmniej byłoby wesoło. 18:22, 13.11.2024
Rysio18:35, 13.11.2024
Jak zwykle Bytów daleko w tyle ze wszystkim, nie wspomnę o inwestycjach w drogi, kolej, ochronę zdrowia itp. Obserwuje Bytów od dłuższego czasu i widzę , że źle się dzieje w moim mieście. Masa Ukraińców, kolorowych, pijanej czy naćpanej młodzieży. To nie w tą stronę miało iść. Chleba i igrzysk, haha stanął McDonald's, ludzie obudźcie się. Gdzie dzieci , młodzież z biało czerwonymi flagami. Władze wybrane bez jaj, jak zawsze w Bytowie, wielką szkoda bo to piękna święto. A co do organizacji święta niepodległości Ukrainy, osoby które na to pozwoliły powinny iść do aresztu za popieranie banderowców zwykłych bandytów i morderców. Obudź się Bytowie!!!!!! 18:35, 13.11.2024
Obserwator 22:50, 13.11.2024
Włodarze lub ich połowice to przecież potomkowie wschodniej krainy więc tak robią żeby dla nich i ich ziomków było dobrze a z resztą się nie liczą! 22:50, 13.11.2024
Olek19:20, 13.11.2024
Drugi Gospodarek też walnął mądrość. Pytany o święto niepodległości w Bytowie mówi o mszy i akademii w Niezabyszewie. Gospodarki! O BYTÓW, MIASTO BYTÓW CHODZI, O AKTYWNE UCZESTNICTWO W BYTOWIE, NIE W NIEZABYSZEWIE!!!! Pieniążki się wam zgadzają w portfelu? Panie Burmistrzu, wyborcy Pana już nie będą Pana, wyborcami. 19:20, 13.11.2024
Marian21:09, 13.11.2024
Jak widać na filmach to radny Andrzej wnuki uczy o niepodległości,,, 21:09, 13.11.2024
Obserwator22:36, 13.11.2024
Najważniejsze że nasi włodarze świętowali dzień miłośników Bandery. Nie ma się co dziwić, skoro sporo z nich albo ich żon ma korzenie sięgające tamtej krainy ;) Brawo! :( 22:36, 13.11.2024
Rysio07:33, 14.11.2024
Choć jeden zauważył co się dzieje w tym mieście. Brawo Obserwator 👍 07:33, 14.11.2024
Patriota 13:06, 14.11.2024
Tragedia! I mówi to burmistrz polskiego miasta?? Idąc tym tokiem tzw myślenia to połowa miast w Polsce raczej nie będzie świętować, bo stały się polskie po 45 r. Wstyd burmistrzu za takie słowa. Jako Pana wyborca zawiodłem się po słowach, o czynach nie wspomnę, bo ich nie ma a robi pan wszystko aby dalej klaskać stary układ w mieście. Co mają powiedzieć wyborco ci, którzy biegali i namawiali, aby na, pana oddać glos??? Odezwij się w końcu burmistrzu. 13:06, 14.11.2024
Karol 19:40, 14.11.2024
Wielki patriota Andrzej wywiesił flagę na maszcie która wisi dzień i noc.deszcz czy słońce.jako były komediant powinien znać protokół flagowy ale nie,on woli lans na Facebooku w raz ze swoją świtą pisiorów. 19:40, 14.11.2024
Santa barbra11:01, 15.11.2024
Pokaz, pokaz, pokaz, pokaz, pokaz, zaistnienie (znamy to doskonale) 11:01, 15.11.2024
Int23:44, 14.11.2024
Hańba!!! 23:44, 14.11.2024
Mis06:02, 15.11.2024
Lepszego zamozaorania nie widziałem.... nie zrobimy święta niepodległości bo kiedyś były to ziemię niemieckie...
Czyli jak było dzień niepodległości Ukrainy w Bytowie to były ziemię ukraińskie?
Po burmistrzu spodziewałem się więcej a tu klops.... 06:02, 15.11.2024
mw16:56, 15.11.2024
Wnoszę o zmianę domeny i nazwy portalu na pudelek.bytow.pl, byłaby ona bardziej adekwatna do treści publikowanych przez autora 16:56, 15.11.2024
Olgierd13:01, 14.11.2024
1 0
Od 2015 stal się oficjalnie pisowy. 13:01, 14.11.2024