Serce na nakrętki, ustawione przy domu kultury w Parchowie, ma teraz szczególną wartość. Nie tylko spełnia swoją charytatywną rolę, ale samo w sobie jest wyjątkowe, bo podarowane przez człowieka, który to serce zniszczył.
Przypomnijmy – kilka tygodni temu, podczas imprezy urodzinowej w wynajętej od domu kultury sali, odbywała się zabawa, podczas której jeden z uczestników skoczył na metalowe serce, niszcząc je bezpowrotnie.
Wandala szybko udało się ustalić. Okazało się, że to mieszkaniec gminy Bytów. Wyraził skruchę i obiecał, że do końca lipca naprawi szkodę - kupi nowe serce. Słowa dotrzymał, a nawet dał więcej niż było dotychczas.
– Kupił nowe serce. Dotychczas mieliśmy rozmiar średni, ale okazało się, że u producenta takie modele nie są już dostępne, więc kupił największe – mówi Łukasz Boyke, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie.
Nowe, większe serce zostało już zamontowane. Nadal spełnia swoją rolę, a dla wandala to nauczka, że czasami trzeba zastanowić się dwa razy, zanim zrobi się coś głupiego.
[ZT]20130[/ZT]
WYPADEK z udziałem dzieci i ZDERZENIE z ciężarówką
Proszę osobę poszkodowana o kontakt 664694990
Dominikked
00:02, 2025-08-05
SERIA kolizji, wypadków i dachowań
Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę, piłeś proszę błagam nie jedź zamów taxi, wyrusz parę minut wcześniej, spiesz się powoli a zdążysz powtarzam zdążysz do celu bezpiecznie ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
21:04, 2025-08-04
Areszt za posiadanie, uprawę i handel narkotykami
Zawsze ale to zawsze mówię i mówić będę i to do znudzenia mówić będę że narkotyki to samo zło które prowadzi do upodlenia człowieka ja to wam mówię wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
19:28, 2025-08-04
Areszt za posiadanie, uprawę i handel narkotykami
To teraz czas na Czarna Dąbrówka gdzie sprzedaż na ul. Leborskiej idzie jak w Biedronce na oczach lokalnych policjantów aż wstyd, że to tyle trwa.
Gość
19:26, 2025-08-04
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz