W sobotę, 16 sierpnia, wszystkie drogi prowadzą do Parchowa. Zaplanowano tam tradycyjną sierpniową imprezę Moto Folk Kaszuby.
Największe atrakcje to oczywiście dobra muzyka, pierogi z jagodami i parada motocyklistów, którzy przejadą z Nakli do Parchowa. Start imprezy o godzinie 16:00.
– To już kolejna edycja naszego letniego wydarzenia. Jedną z atrakcji będzie oczywiście jedzenie pierogów na czas – zaprasza Łukasz Boyke, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie.
Moto Folk odbędzie się w strefie aktywnego wypoczynku w Parchowie. Swój udział zapowiedziały już setki motocyklistów z całego kraju.
::event{"type":"horizontal","item":"827"}
Imprezę o godzinie 16:00 rozpocznie Zespół Folklorystyczny „Modraki” z Parchowa. O 16:40 przewidziano oficjalne otwarcie, a 20 minut później początek parady motocyklowej z Parchowa do Nakli i z powrotem.
O godzinie 17:15 wystąpi Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Bytów”, a o 18:00 rozpocznie się „Wielkie żarcie”, czyli konkurs jedzenia pierogów z jagodami na czas.
– W tej konkurencji zaprosimy do udziału 10 śmiałków – uczestników imprezy, których zadaniem będzie zjedzenie 10 pierogów na czas z pysznym farszem z kaszubskich jagód – wyjaśnia dyrektor Boyke.
Pierogi przygotują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jamnie. Receptury pilnuje osobiście Bernadeta Majkowska. Rekordzistą od 2 lat jest pan Piotr z Parchowa, który w ubiegłym roku zjadł 10 pierogów w 19 sekund, a 2 lata wcześniej ustanowił rekord 17 sekund. Organizatorzy liczą, że ktoś w tym roku pobije ten wynik.
Pół godziny później zaplanowano występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Żywiecka”, o 19:30 na scenie pojawi się zespół muzyczny LARES, a godzinę później – Capitan Folk, gwiazda wieczoru. Na koniec, do późnych godzin nocnych, przewidziano Trend Music Show. Organizatorzy zapowiadają zakończenie imprezy około 2:00 w nocy.
Oprócz tego, co dzieje się na scenie, będzie oczywiście darmowa grochówka i bigos dla motocyklistów, symulator zderzeniowy, bezpłatna strefa dla dzieci, przejażdżki konne, konkursy z nagrodami, stoiska twórców ludowych oraz KGW z gminy Parchowo i KGW Zdziechowa (Wielkopolska), stoisko militarne i strefa gastronomiczna.
Imprezę poprowadzi Adóm Hébel z Kabaretu Kùńda.
::news{"type":"see-also","item":"4583"}
Olek kapusta 22:14, 15.08.2025
Motocykle mnie nie interesują ale pierogi z jagodami mniam mniam zjem jak najwięcej tych pierogów nawet jak mi bokiem wyjdą ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Magda 22:38, 15.08.2025
Co rok to gorzej taka impreza na Pomorzu to chodź bycie zaprosili jakiś zespół muzyczny a nie co rok to samo . Przykro mi że w naszej wiosce to tylko wladzia myśli o swojej cztery litery.
Do Magda10:02, 16.08.2025
...aż ,się prosi o skomentowanie tego komentarza...krytyka i bzdury z błędami... zrób coś sama ...Dzisiaj jak Cię spotkam na Motofolku to przysięgam ,że wytargam Cię za uszy ....i zjesz tyle pierogów ,aż uznasz...,że to Świetna Impreza.
Magda 15:01, 16.08.2025
Pewnie mnie nie spotkasz bo od kilku lat nie chodzie. Ale kusi mnie żeby szła
Trol215:34, 16.08.2025
Ale co do Nakli to ja nic nie mam pozdrawiam tych których nie z nam piękne jezioro koło Parchowa może w tym roku to mój pierwszy zlot pierogi to kusząca sprawa #glosny# milosc# swiat#
Wojciech12:03, 17.08.2025
Byłem super impreza lewa w górę
Bytowiak04:40, 18.08.2025
BAAAAArdzo dziękujemy motocyklistom -uczestnikom zlotu któży potem teroryzują nas w naszych miejscowościach jesteśmy wdzięczni za ciszę oraz przestrzeganie przepisów zwłaszcza prędkości///
Kama09:13, 18.08.2025
Oj tam oj tam. To tylko kilka godzin było to już nie przesadzaj. Bardziej zachowują się mieszkańcy bytowa na motorach niż przejezdni. Na stadionie zachowali się z klasą. Pozdrawiam
bytowiak09:31, 18.08.2025
Na stadionie może i czuli respekt ale to co siędziało na 212 w kierunku Chojnic to porażaka głupota i pokazali jak olewają mieszkanców . Gdy oni sobie robią zloty to my musimy dzieci zamykać w domach
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22