Pochodzący z Potęgowa były dziennikarz, a ostatnio pracownik stacji paliw, został nowym szefem Gminnego Ośrodka Kultury w Parchowie. Właściwie na stanowisku tym dziennikarz zastąpi dziennikarza, ponieważ dotychczas szefem GOK był współtwórca Telewizji Bytów, Zbigniew Płaczkiewicz, który aktualnie odchodzi na emeryturę. Nowy dyrektor GOK w Parchowie to Łukasz Boyke. Wygrał z dwoma kontrkandydatami.
O stanowisko dyrektora GOK ubiegali się kandydaci z Jamna i z Parchowa oraz wspomniany Łukasz Boyke. Pochodzi on co prawda z Potęgowa, ale na terenie powiatu bytowskiego swoją karierę zawodową rozpoczynał w redakcji Dziennika Bałtyckiego. W ostatnich latach pracował na stacji paliw Shell w Udorpiu. Bezpośrednio stamtąd przechodzi na stanowisko kierownicze w Gminnym Ośrodku Kultury w Parchowie.
- Komisja, po przejrzeniu dokumentów i po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych, oceniła wszystkich kandydatów. Ja dodatkowo rozmawiałem z każdym członkiem komisji na temat osób biorących udział w konkursie oraz 2 godziny z jednym kandydatem, a następnie 1,5 godziny z drugim z nich. Dzielił ich 1 mały punkcik, ale po wskazaniu ze strony komisji i przeprowadzonych przeze mnie rozmowach, wybór padł na pana Łukasza Boykę z Bytowa - mówił Andrzej Dołębski, wójt gminy Parchowo.
Zaznacza on, że nowy dyrektor zaprezentował się najlepiej. Wójt oczekuje od niego dobrej pracy w roli szefa i administratora GOK.
- Jest u nas czym zarządzać, bo mamy 7 sal wiejskich oraz Gminny Ośrodek Kultury w Parchowie. Mamy też bibliotekę - zaznacza wójt Dołębski. - Jeśli nowy dyrektor zaprowadzi większość rozwiązań, które planuje, to będzie bardzo dobrze.
::news{"type":"see-also","item":"3997"}
Wójt dodaje, że wybór nie był łatwy, bo z Łukaszem Boyke minimalnie przegrał kandydat z Parchowa. Obaj zaprezentowali bardzo ciekawe koncepcje, ale Boyke wypadł nieco lepiej. Pracę rozpocząć ma od 1 lipca. Wójt oczekuje dalszego prowadzenia strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury oraz większego kontaktu z mieszkańcami. Do poprowadzenia będzie też Kaszubski Zespół Folklorystyczny "Modraki" oraz Klub Jachtów Sterowanych Radiem. Konkretnie przedsięwzięcia te mają być kontynuowane, ponieważ są to duże osiągnięcia w skali gminy Parchowo.
- Oczekuję też większej aktywności w dziedzinie sportowej. Mamy u nas w gminie kilka słynnych nazwisk. Zależy mi na nawiązaniu z nimi szerszej współpracy - dodaje wójt.
Jednym z tych nazwisk jest z pewnością Michał Listkiewicz, były prezes PZPN. Rozwija on teraz nową dyscyplinę sportu - teqball. Wójt oczekuje organizowania zawodów związanych z tą właśnie dziedziną sportową, ale nie tylko.
- Łukasz Boyke miał sporo ciekawych pomysłów i jeśli wykorzysta je w znacznej większości, to już jakiś sukces na pewno będzie. Dajmy się młodemu człowiekowi wykazać - apeluje Dołębski.
Łukasz Boyke urodził się w roku 1986 roku, ma więc teraz 35 lat. Przed nim przynajmniej 5-letnia kadencja na stanowisku szefa GOK. Nowy dyrektor na razie nie chciał komentować swojej wygranej w konkursie. Poprosił o czas do lipca, czyli do momentu, gdy rozpocznie pracę w Gminnym Ośrodku Kultury.

cin00:53, 10.06.2021
Petarda. Świeża krew... POWODZENIA!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22