Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Parchowie to prawdziwy menedżer. Zajmuje się nie tylko organizowanie imprez i wypożyczaniem książek, ale i zarabianiem pieniędzy. Nie dla siebie, lecz dla swojej instytucji. Taki jest cel wprowadzenia nowej usługi. Gminne centrum kultury zajęło się organizowaniem urodzin dla dzieci.
- Na Twoje dziecko oraz zaproszonych gości czekają dwie godziny niezapomnianej zabawy oraz kreatywni animatorzy. W pakiecie jest dmuchana zjeżdżalnia, kreatywne zabawy i popcorn lub wata cukrowa - zachwala dyrektor Łukasza Boyke.
Urodziny w Gminnym Centrum Kultury kosztują 650 zł. Wchodząc w szczegóły dowiadujemy się, że tak naprawdę jest to inicjatywa przypominająca partnerstwo publiczno-prywatne. Centrum kultury wynajmuje pomieszczenia na rzecz prywatnej firmy, która organizuje urodziny pobierając za to 400 zł. Za każdym razem 250 zł trafia do budżetu gminnej instytucji. To znaczy ma trafiać, bo to dopiero początek. Zbierane są zapisy na organizowanie imprez urodzinowych.
- Sam mam dziecko i wiem jakie są potrzeby. Ludzie szukają pomysłu na zorganizowanie imprezy urodzinowej. Dom kultury dysponuje niezbędnymi pomieszczeniami. Znalazłem wykonawcę, ustaliłem warunki współpracy i przystąpiliśmy do działania - opowiada dyrektor Boyke.
Podpisał porozumienie z firmą z Mądrzechowa, która zajmuje się organizowaniem takich wydarzeń. Ustalił cenę 400 zł, dorzucił 250 dla centrum kultury i ogłosił nabór zainteresowanych. Boyke informuje, że salę w centrum kultury można wynajmować na różne okolicznościowe imprezy. Ostatnio organizowane było tam wesele.
::news{"type":"see-also","item":"4209"}
CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!
SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów
tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

Ona10:10, 25.11.2022
Niebawem jednak będzie problem, ludzi na wsi nie będzie stać aby płacić 650 plus wiadomo dodatki za 2h urodzinek. Za wszystko tylko płać i płać a placówki publiczne i tak są bez kasy i dalej muszą zarabiać, na co idą nasze podatki w tym kraju?
Jak to na co? 11:23, 25.11.2022
Na podwyżki dla burmistrzów, starostów, wójtów, radnych przeciążonych robotą. No i czasami coś dla nas zostaje. Podwyżka za wywóz śmieci, wodę i takie tam. Proste co nie?
No tak16:07, 25.11.2022
I na miliony obywateli z krainy U......
Redakcja 18:30, 25.11.2022
Panie wę..sierski dlaczego z pierwszej strony pana portalu szybko giną artykuły związane z cz.d.i wójtem klasa?
Redakcja 18:31, 25.11.2022
Panie wę..sier..ski dlaczego z pierwszej strony pana portalu szybko giną artykuły związane z cz.d.i wójtem klasa?
Redakcja 18:32, 25.11.2022
Panie wę..si.er...ski dlaczego z pierwszej strony pana portalu szybko giną artykuły związane z cz.d.i wójtem klasa?
Redakcja10:53, 26.11.2022
Panie Węsierski...chłiiip chłiip chłeeeep chłeeep chłiiiiip
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
Jak zwykle wyliże się z tego i wyjdzie beż szwanku. A kasa? Lud zapłaci. Nie ma jak robić za nie swoje.
Giercik
07:55, 2026-06-22
Nowa prezes Nimfy: bezpieczeństwo i modernizacja
Ależ Panie Wisiński , nie musi Pan tłumaczyć zasad powoływania prezesów spółek- wiemy że zawsze jest furtka prawna dla wprowadzenia swoich, dla wszystkich innych są konkursy, czesto wieloetapowe. Pisze pan, że ta osoba ma wiedzę i doświadczenie- właśnie o to chodzi ,że basen był źle zarządzany, nie było prawidłowego nadzoru, konserwacji itp. więc to są niedobre doświadczenia I wybór byłej kierownik nie jest w tej sytuacji trafny. Pan wszakże nie jest chyba małym dzieckiem aby tego nie rozumieć. Bardzo niedobrze,że zarządzanie tym krajem od szczytów władzy po prowincje zawsze jest oparte na kolesiostwie.Najgorsze ,że zawsze znajdą się ludzie popierający układy i nie wstydzą się tego ogłaszać, to prawdziwy dramat.
Hm
07:31, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I właśnie po to są media. Brawo.
:)
06:44, 2026-06-22
Biznesmen płacił 329 zł rocznie, PODATNICY ZAPŁACĄ 920
I znowu Klasa! 🤣
Obserwator
01:11, 2026-06-22