Zamknij
REKLAMA

Studzienice. Brakuje mieszkań socjalnych. Władze inwestują w kontenery

15.00, 07.10.2022 P.K.
Skomentuj
REKLAMA

Władze Studzienic i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej próbują rozwiązać problem braku mieszkań socjalnych. Z tego powodu w ostatnim czasie podpisano umowę na dostawę - drugiego już - kontenera socjalnego. Zamieszka w nim mieszkanka Ugoszczy, która została eksmitowana wyrokiem sądowym z poprzedniego lokum. Dzieje się tak dlatego, gdyż zgodnie z polską literą prawa, Gmina ma obowiązek zapewnienia dachu nad głową osobie wyeksmitowanej, niezależnie od tego z czyjego lokalu jest ona eksmitowana.

- Finalizujemy ten temat, umowę mamy już podpisaną. Kontener będzie gotowy do użytku najpóźniej w połowie listopada. Jest to rozwiązanie tymczasowe, które spełnia wszelkie wymogi socjalne. Kontener będzie wyposażony w przyłącze wodno-kanalizacje oraz energię elektryczną - informuje Bogdan Ryś, wójt Studzienic.

Inwestycja będzie kosztowała gminę 45 tysięcy złotych. Kontener zostanie postawiony w miejscowości Osława-Dąbrowa w sąsiedztwie innego kontenera. Jak udało nam się ustalić lokal mieszkaniowy zlokalizowany w kontenerze będzie wyposażony w ogrzewanie elektryczne oraz kuchenkę - również elektryczną ze względów bezpieczeństwa. 

- Kontenery stoją na działce, na której lata temu próbowaliśmy wybudować mieszkania socjalne. Niestety do dziś nie udało nam się pozyskać zewnętrznego finansowania tego projektu. Wierzymy jednak, że w przyszłości uda nam się tego dokonać. Wówczas osoby, które teraz mieszkają lub będą mieszkały w kontenerach, zamieszkają w tych lokalach mieszkaniowych - dodaje wójt.

W rozmowie z nami wójt Ryś zapewnia, że osoby te są pod stałym kontrolą Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, który aktywnie reaguje na wszelkie sytuacje kryzysowe - zarówno w aspekcie społecznym, jak i socjalnym. 

[ZT]7635[/ZT]

 

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Larss Larss

1 0

Ciekawe czy mieliście, i ile mieliście mieszkań dla "gości" z ukrainy ? 14:07, 10.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%