Zamknij
REKLAMA

Odszedł druh Ryszard Zawadewicz. Pozostawił po sobie ostatnią wolę...

15.23, 18.11.2022 P.K. Aktualizacja: 09.55, 19.11.2022
Skomentuj fot. OSP Półczno
REKLAMA

Wczoraj przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Półcznie poinformowali o śmierci dh. Ryszarda Zawadewicza - wieloletniego członka jednostki i emerytowanego strażaka zawodowego. W przeszłości pełnił on funkcję gospodarza oraz prezesa jednostki, jak również komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Studzienice. Strażak pozostawił po sobie ostatnią wolę. 

- Nigdy nie bał się wyzwań. Był człowiekiem, który żył Strażą Pożarną bardziej niż wszyscy. Nie znał rzeczy niemożliwych. Zawsze otwarty i pomocny potrzebującym. Swoją służbę za życia, wypełniał wzorowo! Zarząd oraz druhny i druhowie z OSP Półczno składają najszczersze kondolencje dla rodziny i najbliższych - komentują przedstawiciele jednostki.

Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Świętą żałobną w Kościele Parafialnym w Półcznie. Uroczystości zaplanowano na 21 listopada (poniedziałek) o godz. 10:00. Po Mszy Św. zmarły zostanie odprowadzony na cmentarz w Półcznie. Różaniec za śp. Ryszarda Zawadewicza odbędzie się w Kościele Parafialnym w Półcznie w piątek i w sobotę o godz. 18:30 oraz w niedzielę o godz. 16:00. Na prośbę najbliższej rodziny strażacy przekazali ostatnią wolę zmarłego druha.

- Zaszczytem będzie, gdy podczas ceremonii pogrzebowej oraz pochówku, wierni zamiast przynosić kwiaty, złożą ofiarę pieniężną do puszek na rozbudowę remizy. Tego chciałby śp. Ryszard który zawsze marzył o modernizacji jednostki - mówi rodzina. 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

SKUTECZNA REKLAMA? TYLKO U NAS! Darmowa gazeta WIEŚCI Z POWIATU (nakład 30 000 szt.) + portale informacyjne (www.ibytow.pl www.miastko24.pl www.iszczecinek.pl ) + Gazeta Miastecka + GRATIS Spotted Bytów

tel. 513 313 112 e-mail: [email protected]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%