Zamknij
REKLAMA

Mimo problemów z finansowaniem, w Niedarzynie rozbudują sieć wodociągową

12:52, 23.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Borzytuchom zakończyła procedurę przetargową na budowę wodociągów w miejscowości Niedarzyno. Jeszcze w tym roku ma powstać 350-metrowy odcinek sieci wodociągowej. Niewiele brakowało, a inwestycja zostałaby anulowana. W toku postępowania została zgłoszona tylko jedna oferta, która przekraczała możliwości finansowe gminy. 

- Wykonawca zapowiedział rozpoczęcie prac w przyszłym tygodniu. Jeśli warunki atmosferyczne będą temu sprzyjały, inwestycja powinna zostać zakończona już w połowie grudnia. Cieszy nas to, że coraz więcej osób budujemy domy na terenie naszej gminy. Borzytuchom rozwija się dzięki swoim mieszkańcom - mówi Witold Cyba, wójt Borzytuchomia.

Jak informuje wójt, inwestycja jest warta ponad 50 tysięcy złotych. Samorząd miał nadzieję, że uda się zrealizować ją nieco taniej, jednak w budżecie udało znaleźć się brakujące środki. Gmina Borzytuchom sukcesywnie rozbudowuje sieć wodociągową na swoim terenie. W kolejnych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych inwestycji tego typu. 

Przypomnijmy, że w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład, Gmina Borzytuchom pozyskała blisko 10 mln złotych na uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Borzytuchom oraz modernizację stacji uzdatniania wody w Dąbrówce. 

[ZT]5196[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%