Zakończyły się pracę w związku z remontem drogi w sołectwie Rokiciny. Remont polegał na wykorytowaniu nawierzchni, ułożeniu warstwy stabilizacyjnej, ułożeniu płyt wielootworowych JOMB oraz uformowaniu poboczy. Za pracę odpowiedzialny był Zakład Gospodarki Komunalnej. Inwestycja kosztowała bliska 60 tysięcy złotych.
-Inwestycja została zrealizowana w ramach środków własnych gminy. Wynikała z harmonogramu prac przyjętych podczas podziału funduszu sołeckiego na rok 2020. My, jako gmina oczywiście dołożyliśmy do tego remontu znaczną kwotę, dzięki temu mieszkańcy mogą się cieszyć nową, 200 metrową drogą - powiedział Jan Klasa, wójt gminy Czarna Dąbrówka.
Gmina już przygotowuje się do pozyskania funduszy na kolejne inwestycji. Gotowe są już wnioski do Funduszu Inwestycji Lokalnych i Funduszu dla gmin popegeerowskich. Udało nam się ustalić, że na liście planowanych inwestycji znajdą się również remonty lokalnych dróg. Więcej informacji wkrótce.
WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wigilia, ślubowanie i nowy sprzęt dla OSP Tuchomie
Pytam się do jasnej ciaśniej co na tej imprezie szukała platforma?
Taratajcio
19:57, 2025-12-22
Wigilia, ślubowanie i nowy sprzęt dla OSP Tuchomie
A co z wycinką drzew wokół jeziora w Płotowie bodajże. Też milczenie owiec? Czemu tak cichutko. Andrzej, może ty odważnie się tu wyrazisz. Wiemy, że to kilku współwłaścicieli gruntu, ale pytanie zasadnicze - już koniec sprawy, czy w toku? A przy okazji możesz powiedzieć co z prywatnym gruzem za państwiwą kasę na samorządowe grunty? Zdrowych świąt
Aniołek
19:21, 2025-12-22
KRONIKA POLICYJNA. Trzy kolizje jednego dnia na drogach
W okresie Bożego Narodzenia nawet krowa potrafi przemówić ludzkim głosem! Jest nadzieja, że przeciętny kierowca będzie potrafił ustąpić pierwszeństwa, w newralgicznych częściach miasta, a takich nie brakuje. Do dzieła !
Kierowca
17:56, 2025-12-22
KOLIZJA w Mądrzechowie. Zderzenie przed przejściem
Kiedy poznamy finał sprawy dotyczącej wywózki gruzuz prywatnej posesji na teren obiektu sportowego w Bytowie za państwową kasę? Dlaczego w sprawie trwa zmowa milczenia? Kiedy poznbamy nowego prezesa nimfy? Może ktoś coś powie w końcu.
Anielica
16:57, 2025-12-22