Zamknij
REKLAMA

Czarna Dąbrówka: Jakie inwestycje w 2021 roku?

07:52, 04.01.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Pod koniec ubiegłego tygodnia radni gminy Czarna Dąbrówka przyjęli budżet na 2021 rok. Wójt zapowiada, że w najbliższym roku gmina planuje wydać aż 12 milionów na inwestycje, to aż o 50% więcej niż w 2020. Jakich inwestycji możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach?

Największą planowaną inwestycją na najbliższy rok jest rozbudowa oczyszczalni ścieków w Czarnej Dąbrówce. Władze obawiały się, że tak duża inwestycja zablokuje inne ważne projekty, jednak udało się pozyskać finansowanie zewnętrzne na ten projekt. W połączeniu ze środkami unijnymi budowa oczyszczalni została dofinansowana w kwocie niemalże 7 mln zł, co daje 85% wskaźnika dofinansowania.

- Dwukrotnie pozyskaliśmy środki z Funduszu Inwestycji Lokalnych na kwotę 3 mln zł. Kwotę 1,8 mln zł przeznaczyliśmy na sfinansowanie bieżącej modernizacji oczyszczalni ścieków. Otrzymana dotacja 560 tys zł z Urzędu Marszałkowskiego również przeznaczona została na sfinansowanie prac na oczyszczalni - tłumaczy wójt gminy Czarna Dąbrówka, Jan Klasa.

Jakie jeszcze inwestycje zostaną zrealizowane w 2021 roku?

  • Odnawialne Źródła energii dla 120 obiektów prywatnych i na obiektach ZGK, szkołach, remizach OSP
  • Modernizacja Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
  • Przystań kajakowa na rzece Łupawa
  • Rozpoczęcie modernizacji sieci wod-kan dla całej miejscowości Jasień
  • Remonty dróg - Łupawsko osiedle, Nożyno osiedle, Jasień osiedle, Rokity-Kłosy, Karwno-Soszyce
  • Wykonywanie przez ZGK- budowa dróg i chodników z funduszu sołeckiego na kwotę ok. 750 tys. zł. z udziałem gminy 700 tys. zł
  • Duży 2 milionowy projekt społeczny realizowany przez 2 lata na rzecz naszych seniorów

- Powracamy do rozważenia możliwości kontynuowania dużej ( 7 mln) inwestycji rozbudowy szkoły w Czarnej Dąbrówce – tu niezbędnym będzie znalezienie źródła dofinansowania. Byłaby to w najbliższym czasie (2-3 lata)  największa inwestycja na terenie gminy - tłumaczy wójt gminy.

Wójt jednocześnie podkreśla, że do całkowitego szczęścia potrzeba jest uwolnienia się od pandemii, co z pewnością będzie miało miejsce po dokonanych przez każdego szczepieniach. Zdaje sobie sprawę, że najbliższe miesiące będą ogromnym wyzwaniem dla wszystkich samorządów.

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%