Zamknij
REKLAMA

Walczy o UMORZENIE opłaty śmieciowej w Parchowie! Skarży się na opieszałość urzędników!

12:19, 25.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Pan Marian M. złożył do urzędu Gminy w Parchowie wniosek o umorzenie zaległości dotyczącej opłaty za gospodarowaniu odpadami komunalnymi za okres od lipca 2020 roku do marca 2021 roku. Swój wniosek motywował tym, że opłata nie jest adekwatna do ilości wytwarzanych na danej nieruchomości śmieci oraz niskim dochodem rodziny. Co na to urząd?

Głównym źródłem utrzymania Pana Mariana jest praca w gospodarstwie rolnym, świadczenia rodzinne oraz świadczenia pielęgnacyjne. Przedstawił on także wydatki rodziny wraz z fakturami. Ponadto Pan Marian skarżył się na notoryczne nieodbieranie przez pracowników telefonu oraz rzekome ucieczki personalu na zwolnienie lekarskie. 

- Rozumiem trudną sytuację Pana Mariana, dlatego zaproponowałem umorzenie 50 % zadłużenia, jednak wnioskodawce to nie usatysfakcjonowało. Urząd wniosek o całościowe umorzenie zaległości oddalił, a sprawą zajmuje się obecnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Na temat skarg Pana Mariana odnośnie "lewych zwolnień" czy "nagminnego nieodbierania telefonów" nie będę się wypowiadał, gdyż są to zwykłe pomówienia - tłumaczy Andrzej Dołębski, wójt Parchowa.

Urząd wyjaśnił, że wspomniane zwolnienie L4 to nic innego, jak zwykły urlop macierzyński przysługujący każdej kobiecie po urodzeniu dziecka. Na czas nieobecności urzędniczki, zatrudniono osobę na zastępstwo. Urzędnicy podkreślają także, że tylko w przypadku obsługi interesanta przy okienku dochodzi do nieodebrania telefonu, a po trzech sygnałach połączenie jest przekierowywana do pracownika sekretariatu, a na aparacie telefonicznym nie wyświetla się imię i nazwisko dzwoniącego interesanta. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%