Zamknij
REKLAMA

Tuchomie przymierza się do remontu ulicy Polnej w Kramarzynach. Co z ulicą Młyńską?

14:44, 19.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Tuchomie wszczęła postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na przebudowę drogi gminnej ulicy Polnej w Kramarzynach i Trzebiatkowej. Prace są dopiero na etapie tworzenia dokumentacji. Gmina na jej realizację przeznaczy 24 tysiące złotych, z czego połowa kosztów zostanie pokryta z Funduszu Sołeckiego. Cała droga będzie miała 2,6 km. Gmina ma jednak pewne kłopoty geodezyjne. Jakie?

Nowa droga ma na celu ułatwienie drogi z sąsiednimi gminami. Ostatni odcinek planowanej drogi graniczący z gminą Lipnica należy do nadleśnictwa Osusznica. Gmina zaproponowała nadleśnictwu wymianę gruntów, jednak nadleśnictwo nie odniosło się do sprawy przychylnie. Sprawa wymiany toczy się już ponad od roku, jednak wójt Tuchomia jest dobrej myśli.

Realizacja inwestycji uzależniona jest od pozyskania finansowania zewnętrznego. Wójt zapowiada, że jesienią gmina będzie się starała o dotację z Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Szacowany koszt inwestycji to blisko 2 miliony złotych.

- Jeśli nie uda nam się uzyskać dofinansowania, na pewno będziemy chcieli etapami realizować te inwestycję we własnym zakresie, ale w Kramarzynach mamy jeszcze niedokończoną ulicę Młyńską i to ona jest obecnie naszym priorytetem. W tym przypadku również będziemy zabiegać o środki zewnętrzne. Przy ulicy Młyńskiej jest wiele gospodarstw domowych i dla wygody mieszkańców tę ulicę planujemy dokończyć w pierwszej kolejności - mówi wójt Tuchomia, Jerzy Lewi Kiedrowski.

Pierwszy odcinek od Drogi Krajowej do nasypu kolejowego o długości 450 metrów będzie szerszy niż pozostałe fragmenty drogi. Wszystko na skutek budowy drogi rowerowej do nasypu kolejowego, który ma zostać przebudowany pod międzynarodową ścieżkę rowerową. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%