Zamknij

Dodaj komentarz

KOALICJA na rzecz budowy ścieżki pieszo-rowerowej. Posłowie POMAGAJĄ

Mateusz Węsierski Mateusz Węsierski 07:00, 18.09.2025
2 Koncepcja sołtysa Eugeniusza Wiatrowskiego uzyskała na razie wsparcie trzech posłów. To Wioleta Tomczak, Marcin Horała i Michał Kowalski Koncepcja sołtysa Eugeniusza Wiatrowskiego uzyskała na razie wsparcie trzech posłów. To Wioleta Tomczak, Marcin Horała i Michał Kowalski

Budowa chodnika ze ścieżką rowerową z Mądrzechowa w kierunku Mokrzyna, wzdłuż drogi krajowej nr 20, staje się sprawą wagi państwowej. Zaangażowaliśmy posłów z naszego okręgu – jest ich 14, ale aktywnie w sprawę włączyło się zaledwie kilku. Reszta nie odpowiedziała. Jednak ci, którzy zareagowali, zrobili już naprawdę sporo.

Pomysł sołtysa Mądrzechowa, Eugeniusza Wiatrowskiego, wspierają posłowie PiS Michał Kowalski i Marcin Horała oraz posłanka Trzeciej Drogi Wioleta Tomczak. Ta ostatnia złożyła już interpelację w tej sprawie i otrzymała odpowiedź od wiceministra infrastruktury Stanisława Bukowca.

Wiceminister potwierdza, że w planie uwzględniona jest budowa drogi dla pieszych wraz z budową 6 zatok autobusowych z dojściami na odcinku Mądrzechowo – Mokrzyn. Czas realizacji tej inwestycji zależy jednak od takich danych jak natężenie ruchu, wypadkowość czy efektywność.

Należy brać pod uwagę skalę potrzeb infrastrukturalnych w skali kraju i dostępne możliwości ich realizacji. Te z kolei są ograniczone ze względów finansowych i koncentrowane tak, by przede wszystkim zapewnić możliwie niezakłócony przebieg dotychczas rozpoczętych inwestycji, stąd aktualnie nie jest możliwe określenie wstępnego harmonogramu postulowanego zadania – napisał wiceminister Bukowiec.

Dowiadujemy się od niego, że aktualny plan realizacji przewiduje rok 2030. Dokładnego terminu nie chciał jednak podać.

Wiceminister spokoju mieć nie będzie, bo wysłana została do niego kolejna interpelacja w tej sprawie. Tym razem autorem jest poseł Michał Kowalski z Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej reagował również poseł Marcin Horała. Reszta milczy, w tym szef klubu parlamentarnego PO, poseł Zbigniew Konwiński ze Słupska. On jeszcze ani razu nie zareagował w sprawach dotyczących społeczności lokalnej, zgłaszanych za pośrednictwem naszej redakcji.

Tymczasem mieszkańcy Mądrzechowa i Mokrzyna zapowiadają, że jeśli inwestycja ta nie zostanie zrealizowana, zaczną częściowo blokować ruch na drodze krajowej nr 20. Ogłosili zamiar cyklicznego spacerowania i jeżdżenia rowerami tym właśnie odcinkiem. Ich zdaniem, inwestycja warta około 10 milionów złotych powinna być jak najszybciej zrealizowana.

Liderem tego protestu jest sołtys Mądrzechowa Eugeniusz Wiatrowski, pełniący również funkcję radnego. Cieszy go aktywna postawa niektórych posłów.

Z wielkim zadowoleniem przyjmuję informację o zaangażowaniu tych parlamentarzystów. Na bieżąco informuję o tym moich mieszkańców. Czekamy na reakcję Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Eugeniusz Wiatrowski.

Ma nadzieję, że wsparcie parlamentarzystów poskutkuje realizacją tej inwestycji.

 

CHCESZ WIĘCEJ INFORMACJI? CZYTAJ DARMOWE WIEŚCI Z POWIATU!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Wątek: Walka o budowę ścieżki pieszo-rowerowej do Mokrzyna

🚲 Sołtys i radny Eugeniusz Wiatrowski z Mądrzechowa walczy o budowę ścieżki pieszo-rowerowej do Mokrzyna! To ok. 4 km bezpiecznego połączenia dla pieszych i rowerzystów 🛣️🚶‍♂️🚴‍♀️ Kibicujemy i trzymamy kciuki za realizację tej potrzebnej inwestycji! 💪💚


komentarze (3)

ZainteresowanyZainteresowany

1 0

A może by tak nasi samorządowcy i posłowie zainteresowali się planowanym przebiegiem drogi via Pomerania? bo z tego co widać na przedstawiany planach, to o Bytowie ktoś chyba tam zapomniał. A może to już temat przegrany i po co wyborcom się narażać?

09:59, 18.09.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

UdorpieUdorpie

2 0

Kiełbasa wyborcza,,,może dokończycie ścieżkę oraz chodnik w srodku Udorpia ???

10:02, 18.09.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ilona Ilona

0 0

Czegoś nie rozumiem. Dzieci z mokrzyna chodzą do szkoły w polcznie więc po co w 2 stronę?

16:47, 18.09.2025
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%