Zamknij
REKLAMA

Kolejne przypadki COVID-19 w powiecie bytowskim

06:00, 10.09.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Ognisko COVID-19 z Domu Pomocy Społecznej w Parchowie zatacza coraz szersze kręgi. U kolejnych 13 osób z powiatu bytowskiego wykryto obecność koronawirusa. W związku z pozytywnym wynikiem na obecność SARS-CoV-2 na kwarantannę trafiły dwie osoby w podeszły wieku, dwie młodsze osoby, dwie nastolatki, a także siedem kobiet w średnim wieku.

Wszyscy zarażeni są powiązani z pracownikami i pensjonariuszami DPS-u w Parchowie. Od początku epidemii w naszym powiecie zachorowało łącznie 44 osoby, z czego 22 z nich - już wyzdrowiały. Na szczęście nadal nie odnotowano w powiecie bytowskim przypadków śmiertelnych. Warto nadmienić, że w ostatnich dniach notujemy znaczny wzrost zachorowań.

- Sytuacja jest cały czas rozwojowa. Stale robimy dochodzenie epidemiologiczne - zbieramy wywiady, tworzymy decyzję i wpisujemy wszystkie dane do bazy - tłumaczy Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bytowie.

W związku z wybuchem ogniska COVID-19 w DPS w Parchowie, od wczoraj w bytowskim zespole szkół ekonomiczno-usługowym zajęcia odbywają się w formie zdalnej.

 

[ZT]2657[/ZT]

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

CovidianinCovidianin

0 0

Słabo aktualizujecie newsy, bo dziś cyfra w powiecie zasiała strach i niedowierzanie 11:51, 12.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz