Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
15
12:23, 14.01.2022
Wtorkowe południe 11 stycznia. Do Miastka przyjeżdża znany wielu osobom samochód służbowy, którym jeździ starosta Leszek Waszkiewicz. Razem z prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego w Bytowie udają się do burmistrz Danuty Karaśkiewicz. Czeka na nich wraz z prezes Szpitala Miejskiego w Miastku, Alicją Łyżwińską. O czym rozmawiali?
33
22:17, 07.01.2022
Spółka PKS Bytów pożegnała się z kontrolerami biletów ze Starogardu Gdańskiego. Firma Roma została wyrzucona po nagłośnieniu przez rodziców uczniów przypadków, które podobno bardzo ich niepokoiły. Pisaliśmy o tym w darmowym miesięczniku WIEŚCI Z POWIATU.
33
21:17, 01.01.2022
Gminna spółka Wodociągi Miejskie jest podobno w pełni gotowa do rozpoczęcia akcji odbioru śmieci od mieszkańców gminy Bytów. 3 stycznia nowe śmieciarki po raz pierwszy mają wyjechać na ulice. Podobno ma być nawet lepiej niż w czasach, gdy śmieci odbierała prywatna firma. Zwiększyła się częstotliwość odbioru niektórych frakcji. Jak będzie? Czekamy na Wasze opinie pod tel. 513313112 lub [email protected]
8
14:43, 28.12.2021
Prędzej czy później do tego dojdzie. Strach się bać wiedząc, że gmina Czarna Dąbrówka może za to zapłacić minimum 8 mln zł. Chodzi o beczki zgromadzone w dawnym PGR w Czarnej Dąbrówce. Znajdują się w nich chemikalia. Jak pisaliśmy, prokuratura jest na tropie osoby, która ma ponieść konsekwencje za umieszczenie beczek w starym magazynie, ale oczywiście, jak to zwykle bywa, nie ma ona majątku. Prawdopodobnie jest podstawiona przez właściwego sprawcę. Gdy sprawa się zakończy, beczki będą musiały być zutylizowane, a koszt tej operacji zostanie przerzucony na lokalny samorząd. Dla gminy Czarna Dąbrówka to katastrofa finansowa.
1
00:15, 19.12.2021
W sobotę bytowski rynek był zdecydowanie najbardziej świątecznym miejscem w regionie. Firma Drutex (jako sponsor) wraz z Bytowskim Centrum Kultury zorganizowali koncert Magiczne Święta z DRUTEX-em. Na scenie wystąpiła plejada gwiazd, był Święty Mikołaj i wiele innych atrakcji.
REKLAMA
4
19:24, 16.12.2021
To pochodząca z Bytowa 25-letnia Joanna R. zginęła tragicznie podczas pożaru mieszkania w Gdańsku Wrzeszczu. Uciekając przed płomieniami wyskoczyła z okna. Uderzyła głową w chodnik i wkrótce później zmarła. Jak się teraz okazuje, mieszkanie podobno podpalił jej chłopak, 25-letni Arkadiusz M., który kilkadziesiąt minut później też zginął. Rzucił się pod pociąg. 
1
10:34, 14.12.2021
Filharmonic Band, Sound'N'Grace oraz Pectus zapraszają na sobotni koncert na bytowski rynku - Magiczne Święta z DRUTEX-em. Przygotowali z tej okazji wideo-zaproszenie. 
7
10:53, 10.12.2021
Mistrzowie odśnieżania, kandydaci do tytułu Złoty Pług Śnieżny - na tak pozytywne oceny zasługują podobno drogowcy z powiatu bytowskiego, a przynajmniej takie zdanie o nich mają przedstawiciele handlowi. Jeden z nich zadzwonił, aby pochwalić Zarząd Dróg Powiatowych w Bytowie. Po pierwszych opadach śniegu na początku grudnia skontaktował się z nami, aby porównać sąsiednie powiaty pod względem odśnieżania. Jego zdaniem powiat bytowski jest przykładem do naśladowania. 
22
22:17, 07.12.2021
Krytyka naszego Czytelnika, który wytknął władzom Bytowa brak choinki na rynku, spotkała się z dużym odzewem. W ramach riposty jeden z Czytelników zauważył, że choinka jest, a nawet dwie. Obie to inicjatywa firmy Drutex. 
20:46, 01.12.2021
To już tradycja. W tym roku po raz kolejny bytowska firma Drutex zaprasza na świąteczny koncert. Gwiazda wieczoru to zespół Pectus, ale to nie wszystko…
REKLAMA
10:01, 21.11.2021
Strażacy OSP Tuchomie wpadli na nietypowy pomysł. Postanowili zorganizować akcje zbiórki złomu, aby zebrać fundusze na wkład własny do zakupu nowego wozu bojowego. Podobna inicjatywa była przeprowadzona niedawno przez OSP Polanów w pow. koszalińskim. 
00:07, 17.11.2021
Pieniądze to nie wszystko. Najważniejsze jest zdrowie, ale nie w przypadku Romana Prądzinskiego z Niezabyszewa. 21-latek potrzebuje pieniędzy, aby dojść do zdrowia. To bagatela około 8 tys. zł miesięcznie. Tyle potrzeba, aby móc regularnie przeprowadzać zabiegi rehabilitacyjne. Prądzinski jest sparaliżowany po wypadku, który wydarzył się 3 lata temu. To kolejne jego nieszczęście, bo od dziecka cierpi na padaczkę lekooporną. Jakoś z tym żył, ale gdy spadł z piętra na beton i doznał złamania kręgosłupa, życie mu się zawaliło. Wylądował na wózku inwalidzkim. Mężczyzna jest po pierwszych zabiegach rehabilitacyjnych. Czucie w rękach zaczęło wracać. Niestety, nogi nadal są bezwładne. Bez pieniędzy zostanie skazany na niepełnosprawność do końca życia. 
22
20:34, 15.11.2021
Szokująca informacja z gminy Bytów. Dziś nad ranem w jeziorze Jeleń, w pobliżu posesji, znaleziono zwłoki znanego rolnika Stefana Sobisza. Przez cały dzień na miejscu pracowało kilkudziesięciu policjantów i prokurator.
41
10:09, 13.11.2021
Nawet jeśliby nie chcieli, to i tak muszą wziąć - tak można podsumować temat planowanych podwyżek dla wójtów, burmistrzów i starostów. Obowiązek ten wynika z ustawy. Nie mówimy tu o podwyżkach rzędu kilkuset złotych, ale o idących w tysiące. Na przykład burmistrz Bytowa ma dostać pensję wyższą o prawie 10 tys. zł miesięcznie brutto. W niektórych samorządach podwyższone mają być też diety radnych. Temat jak zawsze budzi kontrowersje. Zaczynamy od przyjrzenia się planom Starostwa Powiatowego w Bytowie i gminy Bytów w kwestii wyższych wynagrodzeń. W listopadowym wydaniu DARMOWEJ gazety WIEŚCI Z POWIATU - raport z pozostałych gmin.
2
10:43, 30.10.2021
Włos jeży się na głowie, gdy czyta się wyniki kontroli w ubojni zwierząt zlokalizowanej w Sątocznie, w gminie Lipnica. Jej wyniki bezpośrednio przyczyniły się do odwołania powiatowego lekarza weterynarii, Piotra Rybaka, który początkowo został zastępcą powiatowego weterynarza, a następnie całkowicie go zwolniono. Kontrola masarni to efekt działań Zdzisława Pochecia z Miastka, który ponad rok temu wypowiedział wojnę powiatowemu lekarzowi weterynarii. Poszło o kurniki pod Miastkiem, ale przy okazji pojawiły się podejrzenia co do nienależytego nadzoru w innych firmach. Trop zaprowadził mieszkańca gminy Miastko do ubojni w Sątocznie. Jego podejrzenia potwierdziły się. Z raportu pokontrolnego wynika, że w gminie Lipnica na rynek wprowadzano mięso, które wręcz zagrażało życiu i zdrowiu ludzi!
REKLAMA