Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
1
21:30, 13.06.2021
Wielki telebim załatwiony, są nagrody w postaci darmowych piłek, darmowe przekąski i przede wszystkim będą OGROMNE EMOCJE! Wszak to pierwszy mecz grupowy piłkarskiej reprezentacji Polski. W poniedziałek 14.06. od godz. 18.00 w Miastku na placu rekreacyjnym przy ul. Wybickiego/Piłsudskiego po 3 latach wraca STREFA KIBICA! Jednym ze sponsorów wydarzenia jest stacja paliw MOYA z ul. Przemysłowej w Bytowie, a koszulki i plakaty wykonał bytowski radny Bogdan Adamczyk z AutoKaszuby.pl.
22:06, 05.06.2021
To prawdopodobnie jedyny taki dom w powiecie bytowskim, w którym aż 3 osoby przykute są do wózków inwalidzkich. To Halina Ćwiek i jej dwaj synowie z Niezabyszewa. Pełnosprawny jest jedynie mąż i ojciec, chociaż on również cierpi na najróżniejsze schorzenia. Rodzina Ćwiek stara się żyć jak najbardziej normalnie, ale aby móc w pełni funkcjonować w granicach swoich możliwości, potrzebują specjalistycznego samochodu do przewożenia osób niepełnosprawnych. Życie nie oszczędzało ich, ale liczą, że dobrzy ludzie pomogą. 
2
22:43, 30.05.2021
Wywiad z Mieczysławem Toczonym, pochodzącym z Bytowa przedsiębiorcą, obecnie zamieszkałym w Toruniu, który od lat wspierał i wspiera Bytovię Bytów, począwszy od jej pozycji w klasie "B", aż po lata największych sukcesów.
14:12, 23.04.2021
Ogólnopolski portal weszlo.com opublikował dziś obszerny reportaż o Bytovii. Ujawniane są kulisy utraty sponsora, działalności Rafała Gierszewskiego, jest sporo o bieżących problemach i o planach na przyszłość.
5
09:59, 23.04.2021
Po dwa pasy ruchu z każdej strony i sznur samochodów, podążających w kierunku portu w Ustce albo z powrotem, w stronę Bydgoszczy. Jednocześnie w kierunku na północ lub na południe regularnie wyjeżdżające samochody ciężarowe, między innymi takich firm jak bytowski Drutex, która ma kilkaset ciężarówek. Tak przyszłość dla gminy Bytów i powiatu widzi radny wojewódzki, Jerzy Barzowski. Rozpoczął starania o wpisanie budowy drogi ekspresowej z Ustki przez Słupsk, Bytów i Chojnice na południe, do planów rządowych. Jego zdaniem taka droga powinna powstać zaraz po zakończeniu budowy drogi ekspresowej S6, łączącej Szczecin z Trójmiastem. Ma być alternatywą dla ekspresówki, biegnącej z okolic Piły przez Szczecinek, do Koszalina.
REKLAMA
8
17:17, 21.04.2021
To szczęśliwy dzień dla mieszkańców niektórych miejscowości w powiecie bytowskim. Właśnie ogłoszono wyniki naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest dotacja na modernizację m.in. oczekiwanej od lat drogi z Ról w kierunku Kramarzyn oraz na kilka dróg w gminie Lipnica, m.in. Kiedrowice - Budy. Na liście nie zabrakło też inwestycji w Bytowie. Będzie przebudowa ulicy Miłej!
3
10:06, 16.04.2021
Jesienią gruchnęła radosna wieść, która dała nadzieję wielu bytowskim przedsiębiorcom. Oto kawałek za miastem, po lewej stronie drogi wojewódzkiej nr 212 i po prawej stronie drogi powiatowej w kierunku Studzienic, powstała strefa przemysłowa. Budowę jako pierwszy rozpoczął Jarosław Gawin. Dla niego był to szczęśliwy zbieg okoliczności, bo wcześniej przez kilka lat starał się o budowę zakładu właśnie w tym miejscu. Łatwo nie było, bo to teren rolny. 
11:20, 06.04.2021
Uzyskaj nawet 3.000.000 zł. jednorazowego świadczenia rentowego! Tyle uzyskaliśmy dla jednego z naszych klientów. Decyzje i rekomendacje od klientów do wglądu w kancelarii. Nawet 30 lat od wypadku! Bez żadnych opłat wstępnych. Wynagrodzenie tylko za sukces!
19
20:12, 04.04.2021
Nie mógł się bronić, bo przebywał w policyjnej izbie zatrzymań, a prokuratura wnioskowała o miesięczny, tymczasowy areszt. Sąd się z tym nie zgodził. Teraz były senator Waldemar Bonkowski z Kościerzyny jest już na wolności i odpiera medialny atak. Zgodził się na publikację danych osobowych i wizerunku. Zapewnia, że nie ma nic do ukrycia.
9
00:05, 01.04.2021
Kurniki w Żukówku (gm. Parchowo) zostaną rozbudowane. Do istniejących trzech obiektów dobudowane zostaną trzy kolejne dla ponad 140 000 brojlerów. Czwarty kurnik już wyrasta z ziemi. Niektórzy mieszkańcy obawiają się brzydkich zapachów. Sołtys Jan Ryngwelski potwierdza, że nie wszyscy są zadowoleni.
REKLAMA
18
23:02, 29.03.2021
Zarejestrowanie samochodu to droga przez mękę. Taka jest opinia na temat Wydziału Komunikacji i Drogownictwa w Starostwie Powiatowym w Bytowie. Nie dotyczy to wyłącznie tego szczególnie obleganego Wydziału Starostwa w Bytowie, ale również jego oddziału zamiejscowego w Miastku. 
5
17:22, 29.03.2021
Zawsze jest druga strona medalu. Tak też jest w sprawie cieszącego się w ostatnich dniach popularnością nagrania. Wielu komentujących podejrzewało, że mężczyzna uwieczniony na filmie opublikowanym na profilu Spotted Bytów na Facebooku nie został zatrzymany przez bytowską policję za brak maseczki. Dokładnie tak jest. Nagranie pokazuje tylko końcową część interwencji. Bezpośrednia przyczyna zatrzymania była inna.
9
11:10, 26.02.2021
Bycie organistą to było dla niego coś ważniejszego niż tylko praca. Dla rolnika Grzegorza Myszki z Zapcenia to prawdziwa pasja. Grał przez 39 lat w miejscowym kościele. Stworzył nawet orkiestrę. Kilka lat temu stracił wszystko. Winnego widzi w osobie miejscowego przedsiębiorcy, Wojciecha Megiera, szefa Rady Gminy Lipnica. Miał on skłonić księdza proboszcza do wyrzucenia Grzegorza Myszki z funkcji organisty. To podobno Megier przejął czy nawet wręcz kupił sobie orkiestrę, założoną przez Myszkę. Organista przemówił, sprowokowany naszym artykułem o zakopaniu figurki Matki Boskiej w Zapceniu. Potwierdza wszystko to, co mówił jego przedmówca, Kazimierz Bronka. Wojciech Megier jest podobno panem i władcą nie tylko w swojej firmie, ale i w Urzędzie Gminy oraz w miejscowej parafii. 
23
19:22, 18.02.2021
W dwóch bytowskich, prywatnych przedszkolach doszło do zatrucia dzieci salmonellą. Sanepid bada sprawę. Obie placówki należą do jednego właściciela i normalnie pracują. Jedno przedszkole znajduje się w Bytowie, a drugie w Udorpiu. Z tej drugiej placówki kilka tygodni temu przez niedopatrzenie opiekunki oddaliło się dziecko. Udało się je zatrzymać, gdy poruszało się drogą wojewódzką w kierunku Bytowa. Ta sprawa wciąż jest w prokuraturze. 
13
11:10, 08.02.2021
Poczuł się zagrożony, więc złożył doniesienie do Komendy Powiatowej Policji w Bytowie. Przedsiębiorca z gminy Lipnica - Sławomir Łącki - twierdzi, że jego były współpracownik Bogdan Gierszewski groził mu! Chodzi o telefon, który odebrał dzień po publikacji artykułu na portalu www.ibytow.pl.
REKLAMA