Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
7
22:48, 23.09.2021
Gdy jedni zyskują, inni najwyraźniej muszą stracić. Mieszkańcy ulicy Chojnickiej w Bytowie stracili dobrą drogę dojazdową z asfaltu. Została zniszczona przez firmę Elwoz, która po sąsiedzku zbudowała kilka budynków wielorodzinnych pod nazwą Osiedle Chojnicka. Ludzie narzekali na wyrwy przysypane kruszywem, ale mieli nadzieję, że po zakończeniu budowy bloków stan pierwotny drogi zostanie przywrócony. Jak się okazuje, mocno się pomylili. Porozumienie gminy Bytów z firmą Elwoz przewiduje uzupełnienie ubytków kruszywem. O nowy asfalt zadbać ma gmina, czyli wszyscy podatnicy. Druga zła wiadomość jest taka, że na przyszły rok w projekcie budżetu nie przewidziano modernizacji ulicy Chojnickiej. Mieszkańcy są zbulwersowani. 
3
18:59, 23.09.2021
Mają w rękach dwa prawomocne wyroki Naczelnego Sądu Administracyjnego, orzekające o nakazie rozbiórki dwóch budynków, hal produkcyjnych, znajdujących się przy ulicy Dworcowej w Borzytuchomiu, a mimo to od 2 lat powiatowy inspektor nadzoru budowlanego nie realizuje obu wyroków. Bezpośredni sąsiedzi, którzy walczyli o rozbiórkę tych obiektów, w pewnym momencie stracili już nadzieję, bo nawet prokuratura nie chciała zająć się powiatowym inspektorem nadzoru budowlanego.
18:18, 19.09.2021
Członkowie partii rządzącej mówią, że to sytuacja niebywała. Główny bohater nazywa to po prostu demokracją. Jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości na Pomorzu, radny wojewódzki ze Słupska, Sebastian Irzykowski, stał się jednym z głównych oponentów Prawa i Sprawiedliwości, jeśli chodzi o politykę zdrowotną. Pojechał na protest do Warszawy razem z pracownikami służby zdrowia, co bardzo nie spodobało się jego koleżankom i kolegom z lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości. Irzykowski zaznacza, że wystąpił w proteście jako wiceprzewodniczący Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Z większością postulatów Prawa i Sprawiedliwości w innych kwestiach się zgadza, ale zastrzega, że nie żyjemy na Białorusi.
4
23:50, 01.09.2021
Najpierw pół hektara, a później ponad hektar, bo cena wzrosła. Rolnik z Mądrzechowa, Roman Żarski, do dziś nie może przeboleć niekorzystnego jego zdaniem interesu. Firmie dwóch bytowskich projektantów oddał w sumie 6 działek budowlanych. Było to wynagrodzenie za usługę podziału jego ziemi w Mądrzechowie. Do projektantów skierować go miała była już kierownik Wydziału Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Bytowie. Z czasem w tej sprawie zaczęły pojawiać się ciekawe informacje. Po latach Roman Żarski uważa, że skłoniono go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Na równi wini projektantów i urzędniczkę, która miała go do nich skierować. 
1
15:14, 30.08.2021
Mieszkaniec gminy Trzebielino Patryk Kępa udostępnił nagranie, w którym w roli głównej wystąpiły jelenie. Zachwycają się nim m.in. leśnicy z Nadleśnictwa Trzebielino. 
19
22:48, 24.08.2021
Czy na bytowskim rynku powinny być posadzone drzewa? Taki jest postulat radnego Tomasza Franciszkiewicza, który uważa, że betonowy rynek z perspektywy lat nie sprawdził się. Jednocześnie, między innymi na jego wniosek, władze miasta zabroniły prowadzenia tam drobnego handlu, na przykład owocami i warzywami. 
8
11:38, 09.08.2021
Wracamy do sprawy nagłośnionej kilka miesięcy temu. W roli głównej była figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Postać Dzieciątka stworzono na podobieństwo sekretarza Urzędu Gminy Lipnica, Tomasza Łąckiego. Głęboko w ziemi zakopał ją sam przewodniczący Rady Gminy Lipnica, Wojciech Megier, który kupił teren dawnej szkoły w Zapceniu. Figurka stała na rogu, a że wydawała mu się ona "nadszarpnięta zębem czasu", rzecz poświęconą postanowił zakopać. Nie spodobało się to grupie mieszkańców Zapcenia, na których czele stanął Kazimierz Bronka.
1
23:46, 01.08.2021
Czy kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak na planie hollywoodzkiego filmu akcji? Teraz masz do tego niepowtarzalną okazję. Grupa kaskaderów światowej klasy dostarczy Ci porządną dawkę adrenaliny. Nie wierzysz? Sam się przekonaj i wpadnij na nasz pokaz!
6
10:49, 30.07.2021
Wszędzie drogi budują, a w Trzebielinie poszli w odwrotnym kierunku. Zbudowana około 8 lat temu droga osiedlowa - ulica Sosnowa - została rozebrana. To efekt interwencji powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, Mariana Wysockiego. Z inicjatywy jednego z sąsiadów, byłego powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, obecny powiatowy inspektor Marian Wysocki, poszedł na wojnę z gminą Trzebielino i wygrał, kosztem mieszkańców. Po latach batalii sądowej uzyskał sądową decyzję w postaci nakazu rozbiórki wspomnianej drogi. Jednocześnie ucierpieli mieszkańcy i w największym ogniu krytyki znalazł się właśnie powiatowy inspektor. 
01:21, 29.07.2021
Władze Gminy Parchowo oraz Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Parchowie zapraszają do udziału w imprezie MOTO FOLK KASZUBY. Jest to zlot motocyklowy inspirowany muzyką folkową. Impreza wraca do Parchowa po dwóch latach przerwy.
18
22:40, 28.07.2021
Przywłaszczenie mienia o wartości przynajmniej 100 000 tys. zł - o taki czyn Rafała i Bogdana Gierszewskich - oskarża ich młodszy brat. Wezwał policję, która dokonała przeszukania hal produkcyjnych firmy BRK Windows działającej w Pomysku Wielkim (gm. Bytów). 
40
23:06, 25.07.2021
Czy to już jest dosłownie ?stanie nad przepaścią?? Sam starosta bytowski, Leszek Waszkiewicz przyznaje, że wskaźniki zadłużenia powiatu bytowskiego są tak wysokie, że wątpliwe staje się wpisanie jakiejkolwiek większej inwestycji do budżetu na 2022 rok. Nadchodzi czas spłaty kredytów. Chude lata. 
7
00:39, 14.07.2021
Marian Wysocki, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytowie, urasta do rangi najczarniejszego charakteru w powiecie bytowskim. Okazuje się, że kontrola przyczep kempingowych Stefana Sobisza w Pomysku Wielkim, które uznał za obiekty budowlane trwale związane z gruntem (?zapominając? wpisać w protokole, że mają koła), to nic w porównaniu do jego ?dokonania? w Trzebielinie. Tam nakazał rozebrać 200 m. gminnej drogi - ulicy Sosnowej! Powód? Roboty wykonano na zgłoszenie, a nie na podstawie pozwolenia na budowę. Bezlitosny inspektor Wysocki dopiął swego - droga jest rozbierana! Dał gminie 7 dni na zabranie kostki betonowej i krawężników. Mają drogę doprowadzić do stanu pierwotnego, czyli z polecenia inspektora Wysockiego powrócić ma błoto i wszechobecne dziury. Dopiero wówczas będą mogli występować o pozwolenie na budowę.
19
22:48, 27.06.2021
W cichym, zielonym zakątku Bytowa, w sąsiedztwie dawnego cmentarza ewangelickiego i parku oraz ogródków działkowych, przy ulicy Miłej 15 wyrosnąć z ziemi mają dwa budynki wielorodzinne. Najprawdopodobniej czteropiętrowe. Działkowcy już podnoszą alarm, bo nie chcą takiego sąsiedztwa twierdząc, że w tym rejonie Bytowa nie powinny już powstawać żadne nowe, kilkupiętrowe obiekty. Jak ustaliliśmy, inwestor wystąpił aktualnie do Urzędu Miejskiego o wydanie warunków zabudowy. Dwa budynki wielorodzinne mają powstać na działce zakupionej od firmy Orange. Inwestorzy to bytowski projektant Piotr Kaszubowski oraz jego wspólnik. 
1
21:30, 13.06.2021
Wielki telebim załatwiony, są nagrody w postaci darmowych piłek, darmowe przekąski i przede wszystkim będą OGROMNE EMOCJE! Wszak to pierwszy mecz grupowy piłkarskiej reprezentacji Polski. W poniedziałek 14.06. od godz. 18.00 w Miastku na placu rekreacyjnym przy ul. Wybickiego/Piłsudskiego po 3 latach wraca STREFA KIBICA! Jednym ze sponsorów wydarzenia jest stacja paliw MOYA z ul. Przemysłowej w Bytowie, a koszulki i plakaty wykonał bytowski radny Bogdan Adamczyk z AutoKaszuby.pl.