Zamknij
REKLAMA

Miastko liderem szczepień w powiecie. W której gminie szczepi się najmniej osób?

14:20, 18.06.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia udostępniło dane dotyczące poziomu szczepień na terenie poszczególnych gmin. W powicie bytowskim niekwestionowanym liderem szczepienia pozostaje Miastko, gdzie w pełni zaszczepione jest już 26,8% populacji. Co najmniej jedną dawkę szczepionki przyjęło tam 37% mieszkańców. A jak sytuacja wygląda w sąsiednich gminach?

Na wstępie warto zaznaczyć, że statystyki dotyczą całej populacji, także dzieci do 12. roku życia, które nie są objęte programem szczepień. Poza Miastkiem jedynie trzy gminy mogą pochwalić się pełnym zaszczepieniem powyżej 20% mieszkańców. W Bytowie jest to 24%, w Studzienicach 22,2%, a w Parchowie 21,4%. Statystyki te pójdą w najbliższych dniach do góry, gdyż 1/3 zaszczepionych osób nadal oczekuje na 2. dawkę. 

W środkowej części stawki znajduje się Czarna Dąbrówka (19,6%), Trzebielino (19,1%) i Tuchomie (19,1%). Co najmniej jedną dawkę w tych gminach przyjęło już około 30% mieszkańców. Wójt Tuchomia nie jest jednak zadowolony z tempa szczepienia.

- Jest to dość niski wskaźnik, dlatego też wszystkie osoby powyżej 12 roku życia, które jeszcze nie przystąpiły do szczepienia, zachęcamy do jak najszybszego zaszczepienia się. Wspólnie zadbajmy o nasze zdrowie i przyszłość - apeluje Jerzy Lewi Kiedrowski.

W Kołczygłowach i Lipnicy dwiema dawkami zaszczepione jest zaledwie 15% mieszkańców, a mniej więcej drugie tyle, czeka na przyjęcie drugiej dawki. Najgorzej sytuacja wygląda w Borzytuchomiu. Tam w pełni zaszczepione jest zaledwie 459 osób, co stanowi nieco ponad 13% populacji gminy. Nawet jeśli uwzględnimy osoby, które czekają na drugą dawkę - wskaźnik szczepień w tej gminie wynosi zaledwie 25%. 

- Planujemy liczne akcje promujące szczepienia. Sam już jestem po drugiej dawce i zdaje sobie sprawę, jak ważne jest to, aby jak najwięcej osób się zaszczepiło. Wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotowujemy rodzinny festyn promocyjny. Mamy nadzieję, że zaszczepionych w naszej gminie będzie coraz więcej - mówi Witold Cyba.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%