Zamknij
REKLAMA

Gminny Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Kołczygłowach zostaną połączone

13:09, 30.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Wójt gminy Kołczygłowy ogłosił zamiar połączenia dwóch samorządowych instytucji kultury: Gminnego Ośrodka Kultury w Kołczygłowach oraz Biblioteki Publicznej w Kołczygłowach i utworzenia jednej samorządowej instytucji kultury pod nazwą Centrum Kultury i Biblioteka Gminy Kołczygłowy. Procedurę zmian wszczęto uchwałą Rady Gminy Kołczygłowy.

- Zamiar połączenia samorządowych instytucji kultury związany jest z dążeniem do bardziej efektywnego wykonywania zadań gminy w zaspokajaniu potrzeb wspólnoty samorządowej w sferze kultury, a także uproszczenia struktur zarządzania w zakresie organizowania działalności kulturalnej z uwzględnieniem potrzeb czytelniczych i edukacyjnych - tłumaczą urzędnicy.

Gmina zapewnia, że w wyniku połączenia obu placówek w jedną instytucję nie ulegnie obniżeniu  jakość świadczonych usług, zostaną zachowane wszystkie wymagania organizacyjne określone ustawą o bibliotekach oraz ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej.

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

AndziaAndzia

0 0

Wy w tej gazetce jesteście tak *%#)!& jak radni w gminie Kołczygłowy. Połączenie biblioteki z inną instytucją kultury wymaga opinii Krajowej Rady Bibliotecznej i zgody ministra kultury a nie rady gminy. Tytuł artykułu jest niezgodny z prawdą. 18:32, 30.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Andzia Andzia

0 0

Jaka cenzura. Więc jesteście tępakami jak radni w Kołćzygłowach. 18:33, 30.07.2021


REKLAMA
0%