Zamknij
REKLAMA

Ul. Polna w Borowym Młynie ,,zasypuje" samochody

13:00, 05.10.2019 | C.K
Skomentuj
REKLAMA

Stan ulicy Polnej w Borowym Młynie pozostawia wiele do życzenia. Jej nawierzchnia nie nadaje się do użytku, a problemy są uciążliwe do tego stopnia, że radni podejmowali tę kwestię już kilka razy. Wraz z brakiem efektów, pojawiło się kolejne zgłoszenie z prośbą o naprawę drogi.

Konieczność rozpoczęcia prac mających na celu utwardzenie ulicy Polnej w Borowym Młynie jest bardziej, niż nagląca. Odcinek drogi swego czasu był częściowo utwardzony kostką betonową, która została jednak zdjęta podczas prac związanych z ułożeniem rur wodociągowych. Od tamtego czasu korzystanie z drogi jest, delikatnie mówiąc, uciążliwe. Najbardziej odczuwają to kierowcy pojazdów osobowych, którzy wprost nie mają możliwości, aby bezproblemowo nią przejechać.

- Podłoże jest tak miękkie, że samochody grzęzną w piachu. Problemem staje się właśnie piach, którzy przy intensywnych deszczach spływa na ul. Jana Pawła II, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - omówił problem radny gminy Lipnica, Olgierd Buczkowski, który jednocześnie poprosił o wskazanie terminu, w którym rozpoczną się prace na tej ulicy.

Okazało się, że radny Buczkowski nie był pierwszym, który wskazywał włodarzom gminy konieczność naprawy tego odcinka. Wcześniej dokonał tego Roman Reszka, jak i sami mieszkańcy, dla których przemieszczanie się tym odcinkiem również stało się uciążliwe. Efektem było zabezpieczenie niezbędnych środków przez Radę Gminy na sesji, która odbyła się 23 sierpnia tego roku.

- Prace projektowe ulicy Polnej planuje się w bieżącym roku, natomiast ewentualne roboty budowlane w kolejnych latach, w zależności od zabezpieczenia środków finansowych w budżecie gminy - odpowiedział na prośbę sekretarz gminy, Tomasz Łącki.

[ZT]1561[/ZT]

[ALERT]1570223181383[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA