Zamknij
REKLAMA

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla kolejnej kopalni w Lipnicy coraz bliżej

15:00, 26.07.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Firma DRO-BET uzupełniła raport o oddziaływaniu na środowisko odkrywkowej eksploatacji kruszywa naturalnego ze złoża "Lipnica VII". Postępowanie w tej sprawie toczy się od stycznia 2019 roku. Teraz rozpoczęto procedurę udziału społeczeństwa w postępowaniu. 

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku uzgodnił realizację wspomnianej kopalni, określając warunki na etapie realizacji i eksploatacji zgodne z postanowieniem RDOŚ. Podobny dokument wydał również Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. Zgody te znacznie przybliżają realizacje nowej kopalni odkrywkowej na terenie Lipnicy.

W związku z tym, przed wydaniem ostatecznej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, wójt gminy Lipnica daje możliwość udziału społeczeństwa w postępowaniu, w ramach którego przeprowadza ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Do 20 sierpnia można zgłaszać wszelkie uwagi i wnioski w powyższej sprawie w formie pisemnej, elektronicznej lub ustnej do Urzędu Gminy w Lipnicy. Jakie jest Wasze zdanie na temat planowanej inwestycji?

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

JarJar

3 0

A gdzie jest Śpiołek ze swoją gazetką? 08:39, 27.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%