Zamknij
REKLAMA

Po czterech latach zakończyła się modernizacja drogi w Cetyniu

17:00, 07.12.2020 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnich dniach zakończyła się realizacja trzeciego etapu inwestycji pn.  Przebudowa drogi w miejscowości Cetyń. W ramach zadania przebudowano drogę gminną o długości 668 metrów bieżących. Tym samym zakończył się 4-letni remont 2,5 kilometrowej drogi w Cetyniu.

Do modernizacji wykorzystano płyty drogowe wielootworowe typu IOMB. Cała inwestycja wraz z etapem zerowym - przygotowawczym, kosztowała blisko 730 tysięcy, z czego ponad 300 tysięcy złotych pochodzi z dofinansowań ze środków budżetu Województwa Pomorskiego związanych z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych, a także Nadleśnictwa Trzebielino.

- Dotarliśmy wreszcie do finału tej inwestycji. Cała inwestycja trwała blisko cztery lata, gdyż chcieliśmy wykorzystać środki z zewnątrz, jak właśnie wsparcie z Urzędu Marszałkowskiego na budowę dróg dojazdowych do lokalnych pól i łąk. (...) Cieszymy się, że droga ta nie będzie już zwykłą drogą gruntową i nie będzie wymagała corocznej naprawy. Wiemy z doświadczenia, że teraz kiedy są płyty przez najbliższe kilka lat prócz wymian pojedynczych płyt, nie będzie problemu - tłumaczy wójt Trzebielina, Tomasz Czechowski.

Trzy etapy zostały zrealizowane na przestrzeni lat 2019-2020. Wcześniej, jeszcze w poprzedniej kadencji, samorząd realizował inwestycję nieobjętą projektem - nazywaną tzw. etapem zerowym.

- Wszyscy mieszkańcy okolicznych miejscowości z pewnością są z tego zadowoleni, gdyż to jest skrót łączący Trzebielino z Cetyniem przez malownicze lasy. Poprawiony został także dojazd do agroturystyki i okolicznych domostw - kontynuuje wójt Trzebielina.

WIEŚCI Z POWIATU - DARMOWA GAZETA - ZNAJDZIESZ JĄ W POBLISKIM SKLEPIE!

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%