Zamknij

Dodaj komentarz

Przedszkole w Modrzejewie zostanie dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami

P.K 14:41, 23.09.2021 Aktualizacja: 14:51, 23.09.2021
Skomentuj

Gmina Tuchomie we współpracy z Fundacją Kaszubskie Słoneczniki realizuje projekt "Przedszkolak w kaloszach". Jednym z elementów działań na terenie gminy Tuchomie będzie dostosowanie przedszkola do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami w Przedszkolu Słonecznikowym w Modrzejewie. Dodatkowo projekt będzie obejmował działania wspierające rozwój dzieci i kadry dydaktycznej przedszkola.

- Zakres prac budowlanych w Słonecznikowym Przedszkolu obejmować będzie wykonanie nowego wejścia do budynku bez barier architektonicznych, a także wykonanie szerszych drzwi do sal przedszkolnych. Planujemy także wykonanie sanitariatu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością, zabudowę kabin z płyty oraz wykonanie nowych ścian i okładzin - informują urzędnicy.

Całkowita wartość projektu to milion złotych, z czego 85% kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu w przedszkolu uruchomione zostaną m.in. zajęcia sensoryczne, z psychologiem, z robotyki, z kompetencji cyfrowej, z logorytminki. Zostanie także zakupiony sprzęt, niezbędny do realizacji tych zajęć.

Kadra dydaktyczna z kolei będzie mogła liczyć na liczne szkolenia. W planach są szkolenia z z obsługi nowoczesnych pomocy multimedialnych w kształceniu dziecka w wieku przedszkolnym, mindfulness czyli treningu uważności dla ucznia i nauczyciela, a także pozytywnej dyscypliny w przedszkolu. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

PIJACKI RAJD! Miał promil alkoholi i PIĘĆ zakazów!

złamał pięciokrotny zakaz i grozi mu raptem do 5 lat 🤣🤣 z czego wiadomo,że dostanie raptem 2 w zawieszeniu. To jest kpina i jak tacy potencjalni mordercy mają coś zrozumieć skoro prawo jest chore wymyslone chyba przez innego menela

saker

14:56, 2025-09-16

Prestiżowa funkcja dla dyrektora Wiczkowskiego

Pierwsza decyzja, jak powinna zapaść to likwidacja Urzędów Pracy ze względu na oszczędności roczny koszt utrzymania tego przybytku na podstawie danych NIK to około 4 miliardy zł, ograniczenie biurokracji i nadużyć, konieczność poprawy efektywności oraz lepsze dostosowanie przepisów do zmieniającego się rynku pracy.

Henryk

14:38, 2025-09-16

Prestiżowa funkcja dla dyrektora Wiczkowskiego

I dlatego w tym kraju jest tak jak jest! Śmiech!

Mieszkanka

13:16, 2025-09-16

Pan Władysław od 35 lat na etacie. Dostał nagrodę

Aż serce się raduje jak nagradzają i dziękują za uczciwą i ciężka pracę to jest tyle i aż tyle, Sam człowiek zasuwał kiedyś po 12 a nawet i 16 godzin dziennie, oprócz terminu realizacji zamówienia na głowie jeszcze była jakość wykonywanej pracy, także wiem co to znaczy uczciwa i ciężka praca, dzisiaj mogę więc pouczać ludzi, ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno, kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.

Olek kapusta

12:12, 2025-09-16

0%