Zamknij
REKLAMA

Przedszkole w Modrzejewie zostanie dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami

14:41, 23.09.2021 | P.K
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Tuchomie we współpracy z Fundacją Kaszubskie Słoneczniki realizuje projekt "Przedszkolak w kaloszach". Jednym z elementów działań na terenie gminy Tuchomie będzie dostosowanie przedszkola do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami w Przedszkolu Słonecznikowym w Modrzejewie. Dodatkowo projekt będzie obejmował działania wspierające rozwój dzieci i kadry dydaktycznej przedszkola.

- Zakres prac budowlanych w Słonecznikowym Przedszkolu obejmować będzie wykonanie nowego wejścia do budynku bez barier architektonicznych, a także wykonanie szerszych drzwi do sal przedszkolnych. Planujemy także wykonanie sanitariatu dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnością, zabudowę kabin z płyty oraz wykonanie nowych ścian i okładzin - informują urzędnicy.

Całkowita wartość projektu to milion złotych, z czego 85% kwoty pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu w przedszkolu uruchomione zostaną m.in. zajęcia sensoryczne, z psychologiem, z robotyki, z kompetencji cyfrowej, z logorytminki. Zostanie także zakupiony sprzęt, niezbędny do realizacji tych zajęć.

Kadra dydaktyczna z kolei będzie mogła liczyć na liczne szkolenia. W planach są szkolenia z z obsługi nowoczesnych pomocy multimedialnych w kształceniu dziecka w wieku przedszkolnym, mindfulness czyli treningu uważności dla ucznia i nauczyciela, a także pozytywnej dyscypliny w przedszkolu. 

(P.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%