W ramach współpracy nieformalnej grupy "Miłośnicy pożarnictwa" z Ochotniczą Strażą Pożarną w Tuchomiu udało się pozyskać dotację w wysokości 3 550 zł, z funduszu "Akumulator Społeczny", który koordynowany jest przez Fundację Rozwoju Lokalnego "PARASOL".
- W ramach realizacji projektu pn. "Pierwsza pomoc z uśmiechem na twarzy" zakupione zostały dwie torby ratownicze, apteczki do pierwszej pomocy oraz fantom BRAYDEN z systemem LED, który jest innowacyjnym manekinem do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej - mówi dh Damian Chamier Gliszczyński z OSP w Tuchomiu.
Unikalną cechą Braydena, jest system wskaźników świetlnych, które w wyjątkowy sposób dają ćwiczącemu informację zwrotną o jakości i skuteczności prowadzonej resuscytacji. Organizatorzy w ramach spotkań z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi uczą pierwszej pomocy, sposobu zachowania w przypadku zagrożeń dla życia i zdrowia oraz zasad prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ibytow.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Co z dalszym wzrostem wynagrodzeń nauczycieli?
Który nauczyciel tej ministrze z platformy uwierzy? Chyba tylko naiwniak, za poprzedniego ministra to nauczyciel był doceniony a ja za prawdę powiadam wam że platforma oszukuje i oszukiwać będzie, platforma kradnie i kraść będzie, platforma to samozagłada dla ludzkości platforma to samo zło,ja to wam mówię wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę, mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
12:09, 2025-10-14
Bytów: Dwulatek w SAMEJ PIŻAMIE biegł przez ulicą!
Widzicie państwo jakie rzeczy się dzieją za platformy?Za poprzedniej władzy żeby dziecko z domu uciekało to było nie do pomyślenia ja to wam mówię, wasz ekspert od spraw życiowych a wiem co mówię bo z nie jednego pieca chleb jadłem, tylko że nikt mnie nie chce słuchać bo każdy ale to każdy udaje mądrzejszego od siebie, dodam jeszcze że ostatnio chamskie i beszczelne komentarze były pisane w moją stronę mam to gdzieś, możecie mnie wyzywać, krytykować, obgadywać, możecie dać kciuk w górę lub w dół, możecie mnie opluwać, mam to gdzieś a krytykantom powiem jedno kto choć raz trochę mnie posłucha to na pewno ale to na pewno nie będzie zimą w dziurawych butach chodził.
Olek kapusta
12:04, 2025-10-14
Polityczna NOWA DROGA radnego Maszlucha
Mirku aż się rozpłakałam po Twoich wywodach. Polityka jest dla prawdziwych mężczyzn, ponieważ polityka to najstarszy zawód świata i musisz dowieź, że jesteś samcem Alfa.
Wiosna
11:46, 2025-10-14
44-latek POBIŁ dzieci. Espresowa akcja policji
Jeśli faktycznie doszło do prowokacji i agresji ze strony młodych ludzi, to karanie tego człowieka tylko utrwali przekonanie w młodych ze mogą być bezkarni i chronieni nawet kiedy sami są dopuszczają się przemocy. Jeśli rodzice nie zareagują, to właśnie w nich szukałbym patoligii.
Co teraz?
07:39, 2025-10-14