Zamknij

NIETRZEŹWY sołtys Soszycy, kierowca PKS Bytów, wiózł DZIECI do szkoły. Szybko odzyskał pracę, jako opiekun uczniów

11:35, 07.11.2021 Aktualizacja: 11:38, 07.11.2021
Skomentuj Nietrzeźwy sołtys za kierownicą autobusu PKS Bytów został zatrzymany 13 września nad ranem. Na zdjęciach wykonanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku usunięto loga spółki PKS Bytów Nietrzeźwy sołtys za kierownicą autobusu PKS Bytów został zatrzymany 13 września nad ranem. Na zdjęciach wykonanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku usunięto loga spółki PKS Bytów

Świetnie bawił się na weselu i dzień później, na poprawinach, ale nie pomyślał, że po 2 dniach takiej zabawy warto wziąć w poniedziałek wolne. Szczególnie, jeśli jest się kierowcą zawodowym i wozi się dzieci do szkoły. Sołtys miejscowości Soszyca w gminie Parchowo, Zbigniew Cichosz (podajemy pełne dane z uwagi na to, że to osoba publiczna), “wpadł, jak śliwka w kompot”. Został zatrzymany wkrótce po rozpoczęciu szkolnego kursu, gdy usiadł za kierownicą mając w organizmie 0,38 promila alkoholu. Co ciekawe, w busie była również jego małżonka, która także pracuje dla PKS Bytów i zajmuje się opieką nad dziećmi w trakcie ich przewozu. W jej przypadku nie zbadano stanu trzeźwości, więc nie wiadomo czy również po weselu była “wczorajsza”. 

Do incydentu doszło w połowie września. Autobus, który ruszył z miejscowości Struga, spod domu sołtysa, został zatrzymany przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. Jak relacjonują świadkowie i co potwierdza WITD, na pokładzie autobusu sołtys miał sześcioro dzieci, które wiózł do Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Rodzice początkowo sądzili, że sołtys zostanie przykładnie ukarany. Liczyli na nagłośnienie tej sprawy. Teraz są zawiedzeni i interweniują w naszej gazecie, obawiając się, że wszystko dąży do “zamiecenia tej sprawy pod dywan”. 

- Obserwowaliśmy te wydarzenia. Najpierw na przystanku zatrzymali go pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Gdańska, a następnie nadjechała policja, od strony Jasienia. Sądziliśmy, że wszystko szybko się potoczy, bo przecież to wielka nieodpowiedzialność, wozić dzieci będąc po spożyciu alkoholu. Byliśmy przekonani, że artykuł na ten temat ukaże się w lokalnym tygodniku, ale nic takiego się nie stało. Nie było wzmianki o tym, że jechał on busem należącym do PKS Bytów, a w środku były dzieci. Opisali to tak, że kierowcę busa zatrzymała policja i był on po spożyciu alkoholu. Nie ma nawet podanej miejscowości, w której do tego doszło. Tymczasem zatrzymanie zawodowego kierowcy autobusu po spożyciu alkoholu to sprawa o dużo większym “kalibrze” niż zatrzymanie każdego, jednego, szeregowego kierowcy, prowadzącego busa - alarmuje mieszkaniec gminy Czarna Dąbrówka, który postanowił tę sprawę nagłośnić. - Zadzwoniłem do Was, bo wiem, że tylko w Was jest nadzieja, że sprawa “pod dywan nie zostanie zamieciona”.

Faktycznie podjęliśmy ten temat i uzyskaliśmy potwierdzenie ze strony policji, że wspomniany kierowca został zatrzymany w stanie wskazującym. Miał dużo szczęścia, ponieważ stężenie alkoholu nie przekroczyło 0,5 promila. To granica przestępstwa. Sołtys Soszycy popełnił wykroczenie. 

- Oficer dyżurny bytowskiej Komendy Powiatowej Policji 13 września 2021 roku około godz. 6:30 otrzymał zgłoszenie o tym, że kierowca Mercedesa najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę busa i sprawdzili jego trzeźwość. Okazało się, że 58-letni mężczyzna popełnił wykroczenie, ponieważ kierował pojazdem w stanie po spożyciu alkoholu. Mundurowi mieszkańcowi gminy Parchowo zatrzymali prawo jazdy i prowadzą teraz postępowanie wyjaśniające w sprawie o wykroczenie - tak brzmi policyjny komunikat. 

Faktycznie nie ma wzmianki o tym, że wspomniany kierowca to pracownik spółki PKS Bytów, wożący dzieci do szkoły. Nie ma też informacji o tym, że w autobusie było sześcioro dzieci, co w swoim komunikacie przekazał Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Gdańsku. 

- Trzeba też zwrócić uwagę na to, że w komunikacie Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gdańsku, na zdjęciu wymazano logo PKS Bytów, naklejone na busie. To też jest co najmniej zastanawiające - komentuje jeden z rodziców. 

To szybko jednak zostało wyjaśnione. - Zgodnie z przyjętą praktyką, nie publikujemy danych podmiotów lub osób, w tym nazw przewoźników, wobec których prowadzimy czynności - wyjaśnia WITD.

Portal

ibytow.pl

Napisał o tym

pierwszy

Według rodziców, trzeba jasno powiedzieć, że to kierowca pracujący w PKS Bytów, który do szkoły wozi dzieci. Ich zdaniem powinno być to szczególnie napiętnowane. 

- Trzeba podkreślić, że sołtys był w weekend na weselu, a w niedzielę na poprawinach. W poniedziałek ruszył ze swojego domu w miejscowości Struga, przejechał jakieś 700 m. do Soszycy. Tam czekali już na busa pracownicy WITD, a z Jasienia przyjechał policyjny radiowóz. Prawdopodobnie ktoś wiedział, że on mocno pił na tych poprawinach, a w poniedziałek wsiadł za kierownicę autobusu, więc powiadomiono służby, aby go sprawdzić - relacjonuje jeden z rodziców. - Naszym zdaniem skoro jest tak nieodpowiedzialną osobą, to nawet przy nieznacznym stężeniu alkoholu 0,38 promila w organizmie, powinien stracić pracę jako kierowca. Z tego, co wiem, posadzili go teraz obok kierowcy, w roli opiekuna. To nawet jeszcze gorzej, bo nie mamy zaufania do osoby, która po alkoholu wsiada za kierownicę. Kto wie czy nie przyjdzie mu do głowy ponowić tej próby? W ten sposób nietrzeźwy mężczyzna będzie opiekować się naszymi dziećmi!

Nasz informator opowiada, że w autobusie w roli opiekunki dla dzieci siedziała żona sołtysa, a gdy go zatrzymali pracownicy WITD w Gdańsku, autobus do domu przetransportował ojciec sołtysa. 

[ZT]2626[/ZT]

Sołtys Zbigniew Cichosz przyznaje się do winy, jeśli chodzi o jazdę po alkoholu, ale jednocześnie stara się też obronić. Podkreśla, że w spółce PKS Bytów pracuje 43 lata. To pierwsza taka wpadka. 

- Ja nawet wiem kto takie rzeczy rozpowszechnia, bo jest taka jedna rodzina, która non stop na mnie donosi - mówi sołtys Soszycy. 

Podkreśla, że 0,38 promila to tylko wykroczenie i z tego względu odebrano mu uprawnienia jedynie w kat. D. 

- Gdybym jechał samochodem osobowym, to właściwie nic by z tego nie było. Pech chciał, że coś tam wykazało, ale to nie było też tak, że byłem pijany - zapewnia sołtys Cichosz. 

Przyznaje, że był “na kacu”. Niestety, nie pomyślał, aby tego dnia do autobusu nie wsiadać. Teraz oczywiście tego żałuje, ale zastrzega, że przedstawianie go w roli osoby, która jest nieodpowiedzialna i po pijanemu siada za kierownicą autobusu, to nieprawda. 

- To jest kolejna zagrywka tej rodziny. Robią to dlatego, że jeden z nich przegrał ze mną wybory na sołtysa. Od tamtego czasu cały czas “pode mną doły kopią” - broni się sołtys.

Już wiadomo jaka wyznaczona została dla niego kara. To mandat w wysokości 700 zł oraz prawo jazdy kategorii D zabrane na okres 6 miesięcy. Zwykłym samochodem osobowym może nadal jeździć. 

Początkowo sołtys Soszycy chciał spotkać się i dokładnie odnieść się do wszystkich zarzutów. Przedstawiciel redakcji miał do niego przyjechać. W ostatniej chwili zmienił zdanie. Wyjaśnił, że cały przekaz informacyjny ma być za pośrednictwem prezesa spółki PKS Bytów. Tam dowiedzieliśmy się, że z funkcji kierowcy został zwolniony. Pracuje teraz jako opiekun. Czy wróci za kierownicę? Czas pokaże. Najpierw musi minąć czas kary. Rodzice zapowiadają, że będą mieć sołtysa cały na oku. 

[ALERT]1636281483151[/ALERT]

(M.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(30)

BytowiakBytowiak

6 0

a moze wyjść na przeciwko naszym nałogom i w takich pojazdach montować blokade antyalkoholową ?????
koszty blokady < dużooo < niż kalectwo człowieka lub smierć
ale ale ale

11:53, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiocha12345Wiocha12345

6 1

Ludzie z Soszycz są wredni.Skad ja to znam.Kogos podpiera...... a sami jeżdżą wczorajsi

13:46, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MietekMietek

3 3

To pewnie Maliniaki ha ha, słynna rodzinka pl. 😂😂😂

14:22, 07.11.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MietekMietek

1 0

To pewnie najbliższa rodzina go miała na oku na imprezie i zadzwoniła😂😂😂😂😂Bo sąsiedzi nie mogli widzieć że pił😆

20:36, 08.11.2021

ZosiaZosia

2 0

Sołtys tej wioski jeździ po każdym weekendzie na kacu każde dziecko które z nim jeździ wie że czuć od niego alkohol od lat . Cud że tak długo jeździł po pijaku i dopiero teraz się wkopał. Może dać na mszę że tak mało wykazało bo niejednokrotnie miał więcej ale nie złapano go na gorącym. Pozdrawiam

17:21, 07.11.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KlaudiaKlaudia

0 0

A co Ty znawca wszystkich dzieci? Jakiś Trynkiewicz czy coś....że takie masz informacje?🤣🤣 Nie ośmieszaj się.

18:58, 07.11.2021

PetardaPetarda

3 0

Nikt mu w pysk nie lał ma 58 lat i powinien wiedzieć że w poniedziałek musi zawieźć dzieci do szkoły . Brak odpowiedzialności. Kompletne dno. Nie człowiek

17:30, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrygidaBrygida

0 0

Jeździ z dziećmi i krowami

17:36, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paweł Paweł

2 0

Nikt nikomu w gardło nie leje kierowca zawodowy wiezie dzieci a nie bydło gdzie odpowiedzialność i to sołtys ?

17:37, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BrygidaBrygida

1 0

Jeździ z dziećmi a nie krowami

17:38, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KazikKazik

2 0

Najlepiej na kogoś zepchnąć winę i oczerniać nikt nikomu w gardło nie leje po co się chleje i wsiada za kółko

17:38, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JustynaJustyna

3 0

Wstydu nie ma że jeździ napity z dziećmi zero odpowiedzialności

17:42, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CzubekCzubek

3 1

Wstyd i hańba wiózł moje dzieci boję się

17:43, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KacperKacper

2 1

Czytając ten artykuł wypowiada się kierowca że to sąsiedzi -a czy sąsiedzi też byli na weselu ?

17:48, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

4 2

W normalnym kraju sam stołek sołtysa zostałby odrazu odebrany jako funkcja publiczna
Co tam panie burmistrzu trzeba frajera zostawić do czasu głosowania budrzetu na przyszły rok ...
AAA głosownie odbędzie się jak zwykle w wigilię ???? HAHAHA

17:53, 07.11.2021
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

TeeTee

2 1

Tylko że tam jest wójt gminy Parchowo. Nikt mu nic nie zabierze przecież kolega pani skarbnik 😉😉😉😉

18:18, 07.11.2021

gośćgość

2 1

A sorry
myślałem że Soszyca podlega pod Bytów wraz z Pomyskiem
ale widze że wszędzie kolesiostwo działa tak samo....

06:21, 08.11.2021

MariuszMariusz

2 2

Czytając ten artykuł wydaje mi się że sąsiedzi w gardło mu nie lali i nie kazali mu wsiąść za kierownicę z mojej strony oczernianie czy przypuszczanie że to sąsiedzi trochę jest nie fer bo przecież sąsiad czy sąsiadka w gardło mu nie lał.I ciekawe czy wogule wiedzieli że jest na imprezie to nie jest wytłumaczenie pana kierowcy . Bardzo złe wytłumaczenie przed mediami .Człowieku weź sie w garść i mam nadzieję że nie chcesz dalej wozić dzieci pod wpływem alkoholu wbij sobie to do głowy rodzice tych dzieci nie chcą mieć takiego nie odpowiedzialnego kierowcy .Pozdrawiam

17:59, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BytowiakBytowiak

3 2

Opiekun widząc że kierowca jest pod wpływem alkoholu dopuścił do takiego czegoś z tego co czytając w gazecie i podobno to małżonka tego Pana.
A co na to pan prezes PKS ?
Mi to się w głowie nie mieści

18:11, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiesława KWiesława K

4 3

Co za *%#)!& pisze taki artykuł po pierwsze nie miał 0.38 tylko 0.02 po drugie opiekunka w ogóle nie pija alkoholu tak że redaktorku najpierw sie dowiedz dokładnie co jest pieć a pózniej oczerniaj ludzi.mam nadzieje że kierowca autobusu Cie poda do sądu nie stety Pan sołtys ma takich chorych psychicznie nieudolnych sąsiadów że już cale Soszyce mają ich dość.A najlepszy Hit to kłamstwa tego artykułu że niby żekomo Ojciec przetransportował autobus do domu
Tak że redaktorku nie kłam ponieważ na takie przetransportowanie autokaru trza mieć aktualne świadectwa kwalifikacji a z tego co wiem to ten Ojciec jest 81letnim emerytem.tyle w temacie tego kłamstwa

21:21, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wiesława KWiesława K

4 3

Co za *%#)!& pisze taki artykuł po pierwsze nie miał 0.38 tylko 0.02 po drugie opiekunka w ogóle nie pija alkoholu tak że redaktorku najpierw sie dowiedz dokładnie co jest pieć a pózniej oczerniaj ludzi.mam nadzieje że kierowca autobusu Cie poda do sądu nie stety Pan sołtys ma takich chorych psychicznie nieudolnych sąsiadów że już całe Soszyce mają ich dość.A najlepszy Hit to kłamstwa tego artykułu że niby żekomo Ojciec przetransportował autobus do domu
Tak że redaktorku nie kłam ponieważ na takie przetransportowanie autokaru trza mieć aktualne świadectwa kwalifikacji a z tego co wiem to ten Ojciec jest 81letnim emerytem.tyle w temacie tego kłamstwa artykułu nieudolnego redaktorka

21:22, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloLolo

3 1

Hitem jest to pan jedzie po użyciu alkoholu, i ma pretensje że ktoś zadzwonił na policję

22:51, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kamil PKamil P

4 2

Sołtys miał 0,38 w wydychanym powietrzu to informacja z posterunku Policji w Bytowie jeżeli ktoś ma wątpliwości proszę zasięgnąć informacji w Bytowskiej Komendzie. Informacja nie jest poufna i ogólnodostępna. Jeżeli wzięli by tegoż kierowcę na krew to wynik byłby kilka krotnie wyższy.

23:06, 07.11.2021
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Szymon KSzymon K

1 1

Sołtys - kierowca PKS miał 0.08 co daje 0.16,proszę się lepiej upewnić zanim się cokolwiek napisze. Tak samo jak w artykule mowa o ojcu kierowcy, który przetransportował autobus do domu co też nie jest zgodne z prawdą i policja jak i WITD nie podawaliby fałszywych zeznań :) a też w autobusie nie było sześcioro dzieci tak jak pisze artykuł, tylko dzieci czekały na przystanku ,na którym kierowca został przed ich zabraniem zatrzymany. Z tego co mi wiadomo żona kierowcy nie pije w ogóle alkoholu więc można zaspokoić redaktora, że nie była "wczorajsza". Kierowca przyznał się do błędu więc nie wiem po co ta cała afera. To było wykroczenie, a nie przestępstwo i widzę ,że wszyscy tutejszy komentujący mają straszny ból dupy o to, że kierowca nie stracił prawo jazdy na wszystkie kategorie ,nie został zwolniony z pracy i pewnie jeszcze by chcieli żeby może siedział w więzieniu. Ilu z Was tu oceniających jest idealnych co nie popełnili w życiu ani jednego błędu. Także na to wszystko wypowiem się jak pewna Pani pod artykułem na Facebooku: przyjdzie czas,że prawda wyjdzie na jaw. Bez pozdrowień.

09:17, 08.11.2021

bytowiakbytowiak

1 2

czy ty wiesz co piszesz ?? SZYMONIE !!!
w Polsce przy 0,08 nie ma żadnych kosekwencji bo dozwolone w alkomacie jest do 0,1 więc nie pisz bzdur !!! jesli byłoby tak jak piszesz to nie byłoby żadnej awantury a jeśli zabrali mu na 6 miesięcy to znaczy że przekroczył tą granice
A jesli masz wgląd do notatki Policyjnej oraz ewentualnemu poddaniu się dobrowolnej karze winowajcy to proszę opublikuj to !!!!

06:13, 09.11.2021

SprawiedliwySprawiedliwy

2 3

Hitem jest to że sołtys szuka winnych którzy na niego niby spiskują. Czyli jemu chodzi o to żeby pić i jeździć . On wyobraża sobie że jest jakimś CAREM. Wogule nie nie poczówa się do winy. Najlepsze jest to że za 5 miesięcy będzie dalej woził nasze dzieci. Bo dostał karę 6 miesięcy zakazu prowadzenia autobusów ,ale osobówkami może dalej jeździć także proszę uważajcie żeby sołtys nie wyjechał zza zakrętu i leciał na czołówkę. Miłej nocy

23:21, 07.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StanisalawStanisalaw

2 2

Jak to ludzie zwłaszcza Pan kierowca oczernia być może niewinnych sąsiadów Bóg wie jeszcze kogo a wleciał jak śliwka w kapot .Teraz nawet w kometarzu piszą o jego ojcu dajcie ludzie spokój starszemu człowiekowi i spokój sąsiadom.wina jest jednego kierowcy

23:46, 07.11.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Anka Anka

2 0

Ci sąsiedzi są tak niewinni, że kogo nie spytasz to będziesz znać opinie na ich temat🤣

16:58, 08.11.2021

PrezesPrezes

1 3

Pijak jest pijakiem . Sołtys pije od lat wszyscy o tym wiedzą tylko przymykają oczy

15:56, 08.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StaryStary

2 2

Miał wypite tyle w temacie

16:01, 08.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZygmuntZygmunt

1 1

Człowieku z nie tych swer pisz swoje imię a nie podszywaj się pod czyimś imieniem.skoncz dręczyć ludzi i zmień płytę drążysz ten sam temat na okrągło.moze już wystarczy tego co było gdzie było ile promila itp bo to już nudne się robi.byl napity i tyle mleko wylane nikogo nie obchodzi ile miał co i jak

16:35, 08.11.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnkaAnka

1 2

Przeczytaj uważnie artykuł... Nie był napity tylko na kacu, a to jest zasadnicza różnica.

16:55, 08.11.2021

RumcajsRumcajs

1 1

Anka na kacu to jakoś lepiej bo nie rozumiem?

17:24, 08.11.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnkaAnka

2 0

Rumcajs na kacu się nie liczy

17:29, 08.11.2021

RumcajsRumcajs

2 1

Acha

17:31, 08.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mądry Mądry

3 3

Ten kto niby zadzwonił na sołtysa o ile zadzwonił to trzeba medal wręczyć.Bo przecież wiózł nasze dzieci,szkoda że nie wiem kto to taki uwierzcie sam osobiście gratulacje bym złożył tej osobie.Ale może być tak że sam wpadł jak śliwka w kąpot. Pozdrawiam😃

20:51, 08.11.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

0 0

MĄdry
nie rozumiem negatywnych laików na twoją wypowiedz
chyba że to osoby które z nim piły ::::

06:42, 14.11.2021

BytowiakBytowiak

1 1

Ludzie czytam i nie wierzę przestańcie się atakować odpuście a ty sołtysku nie rób z siebie niewiniątka święty to ty nie jesteś.

20:52, 08.11.2021
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AdamAdam

2 0

Sołtys przyznaje w artykule, że popełnił błąd więc nie widzę nigdzie żeby robił z siebie świętego.

22:19, 08.11.2021

Jan Kowalski Jan Kowalski

1 1

Adamku skoro sołtys też mówi w artykule że wie kto go wsypał to naprawdę temu komuś sołtys powinien medal 🏅 podarować i tyle .Bo przecież my się boimy o nasze dzieci.👏👏👏

22:42, 08.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Aga Aga

3 1

Nie chodzi się pod wpływem alkoholu do pracy!!!!!uważam, że każdy kierowca zawodowy powinien wyjeżdżać z bazy autobusem po wcześniejszym zbadaniu alkomatem przez swojego przełożonego kierowca zawodowy bierze odpowiedzialność za wszystkie osoby na jego pokładzie,... Kierowco jedziesz nie pij!!!! ,

19:47, 11.11.2021
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%