Zamknij
REKLAMA

Parchowo boi się skażenia nuklearnego? Gmina przyjęła plan dystrybucji jodku potasu

09.37, 06.10.2022 P.K. Aktualizacja: 16.33, 06.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Gmina Parchowo przyjęła „Plan dystrybucji preparatu jodowego". Został on przygotowany na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Władze podkreślają, że przyjęty plan ma charakter działania prewencyjnego. Chodzi o to, aby obywatele mieli świadomość, gdzie należy zgłosić się po preparat w przypadku zagrożenia. Parchowo jest pierwszą gminą w naszym powiecie, która udostępniła takie instrukcje na swojej stronie. 

- Prosimy mieszkańców Gminy Parchowo o zapoznanie się z rozmieszczeniem punktów wydawania preparatu, zgodnie z miejscem zamieszkania. Jeśli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego, mieszkańcy otrzymają informacje, kiedy mają zgłosić się po swoją dawkę. Wszystko zgodnie z rozporządzeniem Wojewody Pomorskiego - informują władze Parchowa.

- Czwartego października w tej sprawie zorganizowana została narada w Starostwie Powiatowym, nas reprezentowała pani sekretarz Anna Kubiak. Prawdopodobieństwo wystąpienia zdarzenia radiacyjnego zawsze jest. Lepiej być przygotowanym niż zaskoczonym - mówi Andrzej Dołębski, wójt Parchowa.

AKTUALIZACJA - podobne komunikaty pojawiły się już także na stronach internetowych innych gmin. 

[ZT]7621[/ZT]

(P.K.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

SuperSuper

3 0

Znowu ludzi straszą,straszą czym mogą,żeby tylko uzasadnić kryzys,zubożenie,najazd przesiedleńców i sankcje,które na nas nakładają. 09:46, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SzotSzot

2 1

Covidem też 2 lata straszyli,mieliśmy masowo umierać i leżeć na ulicach.
Najlepiej się rządzi spanikowanym społeczeństwem i zalęknionymi ludźmi.
Wsadźcie sobie gdzieś *%#)!& uchwały,eksperymentalne preparaty i stężony jod. 09:57, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarioMario

2 0

Oni myslą ze jak sie jodu nałykają to ominie ich smierc od wybuchu jądrowego. Wybrańcy i przyszli jedyni zyjący na planecie. 21:43, 06.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%